Atsakingas skolinimas be išankstinių nuostatų

24/11/2012 14:59

 

Atsakingas skolinimas be išankstinių nuostatų

 
Remiantis Lietuvos banko 2012 metų lapkritį skelbiama vartojimo kreditų rinkos apžvalga, skolintis kredito unijose yra du kartus pigiau nei bankuose ir beveik aštuoniolika kartų pigiau nei greitųjų kreditų bendrovėse.
 
Lietuvos banko duomenimis kredito unijų teikiamos vartojimo kredito sąlygos yra pačios palankiausios. Vidutinė metinė kredito (paskolos) kaina kredito unijose yra 12 proc., o tai du kartus mažiau nei bankuose (24 proc.) ir aštuoniolika kartų mažiau, nei greitųjų kreditų bendrovėse (216 proc.).
 
„Tokie Lietuvos banko pateikiami duomenys yra labai aktualūs. Kredito unijos nuo pat susikūrimo pradžios orientavosi į bendruomeniškumą ir bekompromisį skaidrumą finansų rinkoje. Mūsų tikslas yra – naudingi finansiniai sprendimai verslui ir fiziniams asmenims, bet jokiu būdu ne pelno siekimas. Savo klientams – nariams galime pasiūlyti naudingesnius ir priimtinesnius kreditavimo sprendimus būtent dėl individualaus prašymų vertinimo ir neturėdami jokių išankstinių nuostatų.“ – teigia Kauno kredito unijos administracijos vadovė Ernesta Ramaškaitė.
 
Lietuvos banko teikiamame dokumente bankai su 61 proc. užimamos paskolų rinkos išlieka lyderiais. Tuo tarpu kredito unijos teužima vos 3 proc. visos rinkos, o greitieji kreditai – 14 proc. ir tai net 4,5 karto daugiau. Tokie skaičiai tikrai nėra džiuginantys žinant, kad greitųjų kreditų gavėjų įsiskolinimai siekia 76,5 mln. litų, o kredito suteikimui praktiškai nereikalaujama pateikti jokių užtikrinimo priemonių.
 
Kauno kredito unijos vadovės manymu Lietuvos bankas, kaip finansų rinkos priežiūros institucija jau seniai galėjo labiau susidomėti greitųjų kreditų bendrovių vykdoma veikla ir taikyti griežtesnes skolinimo sąlygas, peržiūrėti greitųjų kreditų taikomą agresyvios rinkodaros strategiją. Tokias tendencijas ir veiksmų planus jau galima įžvelgti ir teikiamoje ataskaitoje.
 
„Tik teikdami skaidrias paslaugas galime pelnyti Lietuvos žmonių ir verslo atstovų pasitikėjimą,“- įsitikinusi Kauno kredito unijos vadovė Ernesta Ramaškaitė.
 
Kauno kredito unija Kauno miesto bei rajono gyventojams teikia skolinimo, taupymo ir mokesčių mokėjimo paslaugas. Kauno kredito unijos paskolų rinką galima suskirstyti į smulkiojo verslo ir kreditų fiziniams asmenims (vartojimo, būsto, remonto ir pan.). Bendradarbiaudama su  UAB "Investicijų ir verslo garantijos" Kauno kredito unija vykdo ir lengvatinį projektą „Verslumo skatinimui“, kurio metu smulkus, naujas verslas kredituojamas beveik be procentine paskola (kompensuojama iki 95% palūkanų).