Kolegijos Vilniuje – kurią kolegiją pasirinkti verslo studijoms?

18/12/2019 22:45

Pasirenkant bet kurią aukštąją mokymo įstaigą, svarbiausia visų pirma nuspręsti, kokios specialybės studijos labiausiai domina. Tai dažnai jau iš anksto žinoma ir daugiau mažiau apspręsta. Taigi, tokiu atveju, jei tai yra verslo studijos, belieka išanalizuoti pačias kolegijas.

Kalbant apie sostinę, visuomet galima pasidomėti, kurios kolegijos Vilniuje ir pagal kokius kriterijus yra geriausiai reitinguojamos, kokios studijų programos siūlomos, kokie atsiliepimai ir taip pasirinkti sau patraukliausią aukštąją mokyklą. Kiekviena aukštoji mokykla yra kasmet reitinguojama ir jos rezultatai skelbiami žurnale „Reitingai“, todėl prieš pateikiant prašymą studijoms, labai verta apžvelgti šiuos rezultatus. Reitinguojamos tiek valstybinės, tiek nevalstybinės įstaigos, universitetai bei kolegijos.

Ir štai 2018 metų gegužės mėnesio vertinimų duomenimis, privačios kolegijos Vilniuje pagal reitingavimą dalijosi pirmas vietas pagal darbdavių vertinimus, o Vilniaus verslo kolegija gavo daugiausiai pagyrų dėl studentų paruošimo. Ir apskritai verslo atstovai pastebėjo, kad praktinis kolegijos studentų paruošimas yra žymiai geresnis, nei universiteto. Kitas vertinimas – geriausių abiturientų pritraukimas, t.y. daugiausiai priimtų abiturientų, kurie brandos egzaminus išlaikė (86-100 balų). Ir šiame reitinge, kur buvo vertintos privačios mokymo įstaigos, kolegijos Vilniuje vėl dalijosi pirmąsias vietas, viena iš jų – taip pat Vilniaus verslo kolegija. Taip pat verta įsigilinti ir į studentų apklausas. Yra apklausiami studentai, vertinami įvairūs parametrai, ir čia duomenys atskleidė, kad bendrai imant, regioninių kolegijų studentai labiau patenkinti studijomis, nei didmiesčių.

O bendrai žurnalo sudarytojų vertinimu, tarp privačių kolegijų iš penketuko – net keturios veikiančios kolegijos Vilniuje.