Sėkmės istorija – „Kai gyvenimas spiria į uodegą, turi galvoti ką daryti“

01/10/2012 12:12

Verslininkas Gintaras Vainauskas savo verslo ėmėsi neatsitiktinai. Jis pats daug metų dirbo samdomu darbuotoju kituose autoservisuose. „Pradėjau nuo žemiausios pozicijos. Paskui pabaigiau mokslus, kėliau profesinę ir techninę kvalifikaciją, dirbdamas kituose autoservisuose įgijau darbinės patirties“,- pasakoja p. Gintaras.  Paskutinėje darbovietėje dabartinis verslininkas užėmė autoserviso vadovo poziciją, turėjo apie 20 pavaldžių darbuotojų. Užduotys iš vadovų buvo ambicingos: reikėjo ne tik „įsiūbuoti“ verslą, bet ir surinkti gerą darbuotojų komandą, generuoti ir užtikrinti įmonės pelną. Per keletą metų pavyko pasiekti neblogų rezultatų, tačiau savo korekcijas įnešė 2008-ųjų krizė. Situacija ženkliai pasikeitė, nes susitraukė ne tik klientų ratas, bet užsienin geresnio darbo ir gyvenimo sąlygų ieškoti išvyko geriausi serviso darbuotojai. Teko galvoti, ką daryti toliau. Tada ir gimė mintis pereiti į kitą barikadų pusę, būti darbdaviu ir kurti savą verslą.
„Jeigu būčiau rimčiau pamąstęs, jau iki krizės galėjau pradėti savo verslą ir gal net startui būtų buvusios geresnės sąlygos“,-sako p. Gintaras. Tačiau yra kaip yra. UAB „Autodita“  įsikūrė kiek daugiau nei prieš gerą pusmetį. Pradžioje  buvo daug klaustukų, svarbiausias jų - pradinės investicijos. Būta minčių apie pinigų skolinimąsi iš privačių šaltinių, tačiau ši mintis buvo atmesta kaip perdaug rizikinga. Draugystės su bankais p. Gintaras atsisakė iš karto: per daug liūdnų istorijų aplink.  Bendradarbiavimas su Kauno kredito unija atsirado kažkam iš pažįstamų rekomendavus pasidomėti INVEGA teikiamomis garantijomis bei alternatyviosios bankininkystės paslaugomis.
„Labai dėkingas esu Kauno kredito unijos specialistėm, kurios lanksčiai vertino situaciją, tvarkingai ir aiškiai pateikė informaciją  apie kredito gavimo sąlygas, konsultavo tvarkant verslo planą. Gerai, kad apskritai buvo pradėtas toks projektas ir yra INVEGA garantijos, remiamas naujas verslas“,- sako p Gintaras. Iš Verslumo skatinimo fondo verslininkui buvo suteikta maksimali 86.000 litų paskola už minimalias 5,49 proc. metines palūkanas. Be to pasinaudojus 80 proc. INVEGA paskolos garantija, verslininkui kompensuojama net 95 proc. sumokėtų palūkanų.
Tačiau net ir gavus kreditą, verslo pradžia nebuvo labai lengva. Daug užtruko paruošiamieji darbai: reikėjo surasti tinkamas patalpas, ilgai truko darbuotojų paieška. Kalbėdamas apie personalą p. Gintaras juokauja, kad nebeliko ką į darbą priimt: kas Norvegijoj, kas Airijoj dirba. Geri specialistai visur savo vietą suranda. Sunkoka pradžia buvo ir su tiekėjais, net geri pažįstami nenorėjo rizikuoti ir teikti įrangos avansu. Tačiau reikalai pajudėjo lengviau, po pirmojo pinigų gavimo atsiradus pasitikėjimui. Šiuo metu „Autodita“ dirba su didžiausiu auto detalių tiekėju Europoje  - „InterCars“  ADBaltic  EOLTAS kompanijomis. Jos teikiamų prekių ir produktų kokybė yra pakankamai aukšta. P. Gintaras pats asmeniškai atlieka ir darbų kokybės kontrolieriaus funkciją, tad klientai gali būti užtikrinti kokybės garantija. „Noriu, kad klientai sugrįžtų ir rekomenduotų mano servisą“,- sako p. Gintaras.
Dabartiniu metu „Autoditoje“ dirba 4 kvalifikuoti automobilių remonto specialistai. Savo vadovaujamame servise p. Gintaras sėkmingai pritaikė sukurtą personalo motyvacinę sistemą, darbo metodiką. „Šią sistemą kūriau ir tobulinau keletą metų, todėl net nedvejodamas taikiau. Man svarbu, kad darbuotojai norėtų pas mane dirbti, turėtų motyvaciją ir nevažiuotų į užsienį“,- sako p. Gintaras Vainauskas.
Rudenį „Autodita“ serviso paslauga  Nr. 1 - „Automobilio paruošimas žiemai“. Kvalifikuoti „Autodita“ meistrai gerai išmano kokius automobilio kritinius taškus reikia patikrinti ir kaip padėti klientams ir jų automobiliams sėkmingai peržiemoti. Tad kauniečiai ir miesto svečiai gali drąsiai kreiptis. Kauno kredito unijos nariams „Autodita“ turi paruošusi specialų paslaugų ir įkainių paketą. UAB „Autodita“ laukia savo klientų adresu:  Partizanų g. 19, Kaunas ir telefonu -8 620 64878.
Kauno kredito unijos specialistų konsultacijomis ir valstybės remiamu projektu pasinaudoti ketina ir p. Gintaro sūnus. Jo planuojamas verslas bus išskirtinė paslauga automobilių turėtojams. Pats verslininkas jau planuoja serviso naujinimo darbus, bei kompiuterinės sistemos diegimą, klientų aptarnavimui ir darbuotojų patogumui gerinti.
Kauno kredito unija drauge su UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA) pristato galimybę dalyvauti projekte „Verslumo skatinimas“, pasinaudojant lengvatinėmis skolinamomis paskolomis verslui iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų. Teikdama paslaugas išskirtinai tik Kauno miesto ir rajono verslininkams Kauno kredito unija pasiekė įspūdingų rezultatų:  nuo projekto pradžios Kauno kredito unija jau patenkino 38 prašymus paskolai gauti, o bendra išduotų paskolų suma siekia 1.5 mln. Litų.

Daugiau apie projektą  Kauno kredito unijos internetiniame puslapyje: http://www.kku.lt/Paslaugos/Mikrokreditavimo-projektas