Sausas oras namuose

22/12/2016 13:46

Dažnai girdime ir tokių atsiliepimų, kad šildantis šilumos siurbliais gyvenamosiose patalpose tampa itin sausas oras, bet jei šildymo sistema yra šilumos siurbliai oras-vanduo, o ne šilumos siurblys oras-oras, tai tikrai neturėtų turėti nieko bendro. Nes nesvarbu kokia šildymo sistema veikia, nes ji bet kokiu atveju yra pajungta prie radiatorių, grindinio šildymo ar kitos sistemos. Todėl sauso oro namuose priežastis gali būti visai kita. Pagerinti orą namuose galima tieisog įsigijus oro valytuvą-drėkintuvą.

Šioje vietoje galima paminėti tokius įrenginius, kaip šilumos siurbliai oras-oras, kurie taip pat turi galimybę šildyti pasiekus lauko temperatūrai net iki -25C laipsnių. Kadangi šis įrenginys šildo patalpas tiekdamas šiltą orą į patalpas, retkarčiais jis pradeda pūsti vėsų orą. Dėl to, daugelis mano, kad tai sugedusio įrenginio veikimas. Nors iš ties, šilumos siurblys oras-oras pūsdamas vėsų orą tuo tarpu atitirpina savo išorinį bloką, kad galėtų vėliau veikti taip, kaip pieš tai. Todėl to nereikėtų laikyti gedimu, jei tai pasikartojantis veiksmas, o ne ištisą dieną tokiu režimu veikiantis prietaisas.

Geriausia, kai šilumos siurbliai oras-vanduo yra įrenginėjama namuose kur taip pat yra ir rekuperacinė sistema. Ji yra skirta patalpų vėdinimui, todėl turint tokį įrenginį nereikės išleisti šilumos kai norima vėdinti patalpas tiesiog atidarius langus, nes šis įrenginys paimdamas iš lauko oro jį sušildo iki nustatytos patalpų temperatūros ir tik tuomet tiekia į patalpas. Dažnas mano, kad šis įrenginys padeda šildyti patalpas, todėl bus išleidžiama elektros energijos daug mažiau, tačiau tai tik mitas. Lygiai toks pats mitas yra ir, kad jei būtų nustatyta žemesnė temperatūra nei esanti patalpose, šis įrenginys tiekdamas vėsesnį orą atvėsins patalpas, tačiau praktiškai tai beveik neįmanoma.

Beveik negyvenamose vietose, tokiose kaip sodybos, vasarnamiai ar kita geriausias sprendimas – šilumos siurbliai oras-oras. Patariame naudoti šiuos įrenginius, nes jie iš ties tokiose vietose yra itin efektyvūs, norint šildyti tik tuo momentu kai esama patalpose. Be to, jie gali būti valdomi ir wifi belaidžiu tinklu, kas leidžia reguliuoti patalpų temperatūrą nuotoliniu būdu.