Ką verta pakeisti mūsų bendravime?
Pripažinkime, kad gyvename amžiuje, kai viskas yra perkama arba parduodama. Amžiuje, kai didžiąją dalį mūsų veiksmų įtakoja televizija, internetas, spauda. Mes keliaujame, perkame, fotografuojamės patys, arba fotografuojame aplinką, kurioje esame. Visa tai demonstruojame kitiems. Pateikiame save, savo mintis, įspūdžius. Stebime ir norime to, ką demonstruoja kiti. Neseniai išgirdau citatą: „gyvenime yra dviejų tipų žmonės - vinys arba plaktukai“. Kitaip tariant – mes arba perkam, arba parduodam. Būtent dėl to, išmanant pardavėjų strategijas, įmanoma iš nuolatinio „pirkėjo“ tapti „pardavėju“.
Visos pardavimo strategijos pagrįstos elementariais bendravimo principais. Daugelis skaitėte knygas apie tai, kaip daryti įtaką žmonėms, ar kaip tapti geru pardavėju. Visur minimi tie patys principai:
• Mums patinka, kai kalba eina apie mus
• Mes domimės ir sekam tuos, kurie panašūs į mus pačius
• Mums reikia vizijų ir svajonių, todėl sekame paskui tuos lyderius, kurių vizijos sutampa su mūsų.
Atrodo, viskas labai paprasta ir akivaizdu. Iš tikro taip ir yra, tiesiog mes užmirštame naudoti savo žinias ir patirtį kasdieniniame gyvenime. Kokie žingsniai reikalingi tam, kad mūsų žinios ir patirtis padėtų? Čia galima būtų pasimokinti iš profesionalių pardavėjų, kurie naudoja įvairias pardavimų metodikas ir sistemas.
Akivaizdu, kad aiški metodika ar sistema, palengvina bet kokios informacijos įsisavinimą. Noriu pateikti jums keletą svarbių taisyklių, padėsiančių jums pakeisti jūsų santykį su aplinkiniais:
• Kiekvieną pokalbį, ar bet kokią kitą komunikaciją, pradekite nuo temos ar klausimo apie savo pašnekovą.
• Apie save galite šnekėti tik tada, kai pašnekovas jau susidomėjo jumis.
• Pabandykite įsivaizduoti, kokią naudą gaus pašnekovas iš to, ką jūs norite pasakyti.
• Visuomet argumentuokite logiškai.
• Niekada neskubėkite įpiršti savo nuomonės pašnekovui.
Jei norite, kad šie patarimai veiktų, įsigilinkite į juos ir naudokite juos kiekvieną dieną. Svarbiausia nepamirškite – būkite geranoriški, draugiški ir teigiami.