Teigiamas infroraudonųjų spindulių šildymo poveikis žmogaus organizmui
Nors šildymas infraraudonaisiais spinduliais Europoje šiuo metu ypač sparčiai populiarėja, vis dar sklando įvairių mitų ir dvejonių dėl šių spindulių poveikio žmogaus organizmui.
Pagrindinė infraraudonųjų spindulių šildymo savybė, išskirianti jį nuo kitų šildymo būdų yra veikimo principas - šildomas ne oras, o patalpose esantys daiktai. Būtent tai reiškia, kad šiluma sukaupta daiktuose išlieka daug ilgiau nei oras ir yra sugrąžinama patalpai. Infraraudonaisiais spinduliais šildomos sienos visada būna sausos, tai neleidžia kauptis kondensatui, užkertamas kelias daugintis pelėsiui ir grybeliui. Vokietijos mokslininkų atlikti bandymai įrodė, kad infraraudonųjų spindulių šildymo būdas ypač tinka žmonėms sergantiems astma ar kitomis kvėpavimo takų ligomis, taip pat alergiškiems žmonėms. Taip yra todėl, kad oras patalpoje beveik nejuda, taigi nekyla dulkės, todėl jūs įkvepiate mažiau dulkių erkučių, grybelio sporų ir kitų kenksmingų medžiagų galinčių sukelti kvėpavimo takų ligas.
1 mitas. Dega oras. Vienas iš dažniausiai pasitaikančių klaidingų mitų apie infraraudonųjų spindulių šildymo poveikį yra tas, kad tokiu būdu šildomose patalpose deginamas oras. Tiesa, ta, kad yra atvirkščiai - deguonis nedeginamas, dėl tos pačios priežasties- veikimo principo, kai įšildomi patalpoje esantys kūnai, o ne oras.
2 mitas. Neigiamas poveikis odai. Kita priežastis, kodėl Lietuvoje vis dar abejojama infraraudonųjų spindulių šildymo privalumais - infraraudonųjų spindulių poveikis odai. IR spinduliai yra suskirstyti į tris grupes pagal bangos ilgius. Nuo spindulių bangos ilgių priklauso jų skverbimosi į odą gylis. Medicinoje taikomi spinduliai, gali prasiskverbti giliai į odą ir veikti net po oda esančius organus, tačiau per didelis šių spindulių kiekis yra iš tiesų kenksmingas odai, akims. Apie teigiamą infraraudonųjų spindulių poveikį mokslininkų jau yra daugybę kartų ištirta ir patvirtinta, tačiau reikia elgtis atsargiai ir laikytis tinkamo atstumo nuo šildytuvų skleidžiančių itin intensyvius spindulius. Tuo tarpu gyvenamųjų namų, pramoninių patalpų šildymui naudojami tik infraraudonųjų spindulių šildytuvai skleidžiantys neprasiskverbiančius į gilesnius odos sluoksnius spinduliai. Šių spindulių šiluma maloni ir ja galima džiaugtis ištisas dienas.
Prieš įsigyjant viso būsto infraraudonųjų spindulių šildymo įrenginius patartina pasitarti su specialistais, tai padaryti galite čia. Taip pat infraraudonųjų spinduliai dažnai painiojami su saulės skleidžiamais ultra violetiniais spinduliais, kurie sausina ir sendina odą, tačiau iš tiesų tai visiškai skirtingo spektro spinduliai.