Socialinė praktika svetur

Socialinė praktika svetur

            Tai buvo gera galimybė pamatyti kitą kultūrą, bendrauti kita kalba ir žinoma - atlikti praktinį mokymą. Atlikau praktinį mokymą Škotijos mieste Aberdeen’e, viešojo lavinimo mokyklose. Pirojoje Kittybrewster paradinėje mokykloje mokosi apie 120 vaikų, tuo tarpu antroji mokykla kurioje teko atlikti praktiką yra kur kas didesnė, joje mokosi apie 400 – 500 vaikų.

            Paliko didelį įspūdį mokyklų vidaus politika, mokymo priemonės, mokinių paskirstymas ir dar daugelis kitų dalykų. Tačiau visuomet atsiranda kažkas, kas palieka didžiausią žymą mūsų atmintyje, taip nutinka kiekvienam, nutiko ir man. Visose Škotijos viešojo lavinimo mokyklose tvarka yra viena. Kaip didžiausią įspūdį palikusį reiškinį, įvardinčiau vaikų mokymo metodiką.

            Lieuvoje įprastas  vaizdas - mokytoja prie lentos aiškina pamokos temą, vaikai ramiai sėdi savo suoluose ir klauso. Tuo tarpu mokyklose, kuriose aš atlikau paktiką, viskas yra kiek kitaip: mokytoja nestovi prie lentos, vaikai irgi nesėdi ramiai suoluose, visas mokymo procesas vyksta grupėse arba individualiai, vyksta nuolatinis judėjimas, mokytojas yra konsultantas, kuris padeda ir paaiškina tik tada, kai vaikas kreipiasi pagalbos.

            Socialinio darbo ir ugdymo praktika, taip pat ir vasaros praktika,  davė labai didelės naudos. Pamačiau, kaip užsienyje išvystytas mokymo procesas, kas siekiama įdiegti vaikams pasirinkus tokius mokymo metodus, pritaikiau ir įtvirtinau savo turimas žinias. Taip pat likau sužavėta anglų mandagumu – žmonės visada sako „sorry“, nepažįstamieji sveikinasi gatvėje. Darbo metu taip pat buvo situacijų, kada teko pasitikėti tik savimi. Tai patobulino ne tik profesinius, bet ir asmeninius įgūdžius.

 

 

Aušra Zamaraitė

VPU, Socialinės komunikacijos instituto

4-o kurso studentė