Įvyko “Metų vadovo” 2012 rinkimai - bene reikšmingiausia šventė sveikatos sistemos atstovams

10/03/2013 12:33

Susumuoti jubiliejinio, dešimtojo, šalies sveikatos įstaigų konkurso „Metų vadovas“ rezultatai. Penktadienio vakarą Vilniaus viešbutyje „Radisson Blu Hotel Lietuva“ vyko iškilminga „Metų vadovo 2012“ nominantų apdovanojimo ceremonija.

Metų vadovo apdovanojimai – solidus, jaukus ir šiltas renginys, kasmet pritraukiantis garbingų svečių būrį. Visiems įdomu, ką šįsyk išrinks balsuodami kolektyvai ir bendruomenės. Žmonės vertina pasiaukojamą darbą, gebėjimus strateguoti įstaigos veiklą, reikštis visuomeniniame ir kultūriniame gyvenime.
Organizatoriai taip pat domisi realiais kandidatų laimėjimais, kurie ypač vertingi sveikatos sistemai šiais nelengvais laikais. Vadovai ne tik stato, kviečia jaunus gydytojus, skatina atlikti šiuolaikiškas paslaugas, unikalias operacijas, bet ir patys mokosi, dalyvauja tarptautinėse konferencijose, europinės integracijos darbuose. 


Ir šįsyk, nepaisydami darganoto oro, į apdovanojimo ceremoniją, nešini gėlių puokštėmis, skubėjo Seimo vadovai, Vyriausybės atstovai ir ministrai, politikai ir savivaldybių merai, verslininkai, medicinos mokslo autoritetai, gydymo, visuomenės sveikatos įstaigų vadovai, visuomenės veikėjai, menininkai - damos, pasipuošusios pagal vakarinės aprangos kodą, vyrai, vilkėdami smokingus ar šventinius kostiumus.


Nominacija „Už gyvenimo nuopelnus“ apdovanotas Lietuvos mokslų akademijos prezidiumo narys, Biologijos, medicinos ir geomokslų skyriaus pirmininkas prof. habil. dr. Vytautas Basys. Nominantas – gydytojas, pedagogas, mokslininkas, buvęs Vilniaus universiteto Neonatologijos klinikos vadovas, sveikatos apsaugos viceministras, Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos viršininkas, privataus medicinos centro „Northway“ generalinis direktorius - sveikatos sistemai puikiai pažįstama asmenybė.

 

 

Subtiliu humoro jausmu apdovanotas V.Basys, atsiimdamas garbingą apdovanojimą, juokavo, jog nominacija nereiškia, kad gyvenime jau viskas padaryta ir žadėjo toliau darbuotis mokslo labui.


„Metų profesijos autoritetu 2012“ nominuotas jaunas, tačiau konkrečiais darbais savo vertę įrodęs, Respublikinės Šiaulių ligoninės Moters ir vaiko klinikos direktorius doc. dr. Linas Rovas, kuriam teko sudėtingas uždavinys - kurti ir vadovauti naujam sveikatos priežiūros modeliui, kai vienoje vietoje sutelkta visa tęstinė pagalba motinai ir vaikui.

Nominantas lyg bitelė po dulkelę renka geriausius užsienio šalių pavyzdžius, veža į Lietuvą ir stengiasi pritaikyti klinikos veikloje.
Visi klinikos skyriai puikiai aprūpinti, surinktas kvalifikuotų specialistų kolektyvas.Visa tai traukia moteris ir gimdyves iš viso Šiaulių regiono.
„Metų privataus verslo lyderiu 2012“ išrinktas ortopedijos ir protezavimo įmonės „Pirmas žingsnis“ direktorius Algimantas Astrauskas.

 

Kaip ir „Lietuvos sveikata“ dvidešimties metų veiklos sukaktį mininti įmonė „Pirmas žingsnis“ gamina per 100 pavadinimų ortopedijos gaminių. Tik šį įmonė turi teisę gaminti sudėtingus patentuotus gaminius – aparatą kelio sąnario korekcijai, pripučiamą juosmens diržą, o neseniai įsisavino itin subtilų produktą - šalmą kūdikių kaukolės performavimui. Sunku būtų išvardyti visus įmonės įvykdytus labdaros ir socialinius projektus. Už inovatyvių technologijų kūrimą, pažangos siekimą ir visuomenės švietimą 2011 metais įmonei „Pirmas žingsnis“ suteiktas Žinių ekonomikos įmonės vardas.
Nominacija „Metų administratorius 2012“ skirta Plungės rajono savivaldybės ligoninės direktoriui Antanui Martusevičiui.

Šiandien Plungės ligoninė – viena stipriausių rajoninių ligoninių, pagal kai kuriuos rodiklius prilygstanti regioninėms gydymo įstaigoms. Pastaraisiais metais didėjo Plungės ambulatorinių ir stacionarinių ligonių skaičius, išaugo operacinis aktyvumas, prilygstantis didelių ligoninių rodikliams.Ligoninė gražėjo, o jos turima aparatūra modernėjo.Užbaigus investicinį projektą, renovuoti svarbūs skyriai, įsigyta daug diagnostinės ir gydomosios technikos.
„Metų novatore 2012“ paskelbta Šiaulių greitosios medicinos pagalbos stoties vyriausioji gydytoja Eugenija Kukaitienė. Pernai stotis įsirengė naują dispečerinę ir sklandžiai perėmė visos Šiaulių apskrities greitosios pajėgų valdymą.

 


O neseniai Šiaulių greitosios medicinos pagalbos stotyje baigta įdiegti moderni kompiuterizuota greitosios pajėgų valdymo sistema – standartizuotas kvietimo priėmimo algoritmas ir greitosios brigadų valdymas. Nuo šiol Šiaulių greitosios brigadų valdymas – kaip pažangiausiose Europos šalyse.
„Metų strategu 2012“ tapo Vilniaus Antakalnio poliklinikos direktorius dr. Arūnas Grigaitis.

Antakalnio poliklinika stebina sparčiais atsinaujinimo tempais, iš esmės  pakeitusiais įstaigos veidą. Pernai užbaigti paskutiniai poliklinikos renovacijos darbai. Renovuoti ir įsteigti nauji skyriai, atnaujinta daug svarbios aparatūros, įrengtos modernios pacientų aptarnavimo sistemos, pacientams įkurta naujų paslaugų. Sutvarkytas ne tik poliklinikos vidus, bet ir aplinka.


„Metų vadove 2012“ išrinkta Vilniaus gimdymo namų direktorė doc. dr. Kornelija Mačiulienė. Vilniaus gimdymo namai – saugi vieta išvysti pasaulį. Čia ginta kas trečias sostinės naujagimis, pernai - 3600 kūdikių. Vilniaus gimdymo namai - naujagimiams palanki ligoninė, galinti didžiuotis vienais mažiausių mirtingumo rodiklių Lietuvoje.

 


Ypač sėkmingi įstaigai buvo keli paskutinieji metai. Įvykdžius keletą investicinių projektų, apšiltintas ligoninės pastatas, renovuoti svarbūs padaliniai, įsigyta daug naujos diagnostinės ir operacinės įrangos. Ligoninė virto modernia gydymo įstaiga, kurioje jauku pacientui ir malonu dirbti personalui. Kiekviename ligoninės kampelyje juntama moteriškų vadovės rankų šiluma.


Doc. dr. K.Mačiulienė – pedagogė, devynių mokslinių knygų ir metodinių rekomendacijų autorė ir bendraautorė, daugelio sveikatinimo straipsnių, spausdintų ne tik Lietuvos spaudoje, autorė, aktyvi visuomenininkė.


Šių metų šventė ypatinga – ne tik įteiktos nominacijos Lietuvos Respublikos geriausiems sveikatos įstaigų vadovams, bet ir paminėtas savaitraščio „Lietuvos sveikata“ 20-ies metų jubiliejus. Du dešimtmečius savaitraštis veda skaitytojus sveikatos sistemos labirintais, visą tą laiką svariai prisidėdamas prie sveikatinimo plėtros.


Nominantus bei redakcijos kolektyvą sveikino Seimo Pirmininkas Vydas Gedvilas, sveikatos apsaugos ministras Vytenis Povilas Andriukaitis, Vilniaus meras Artūras Zuokas, miestų merai ir kolegos. Pagrindiniams nominantams įteikti Ministro Pirmininko Algirdo Butkevičiaus apdovanojimai.
Apdovanojimų ceremonija, lydima solidžios kultūrinės programos, kaip kalbėjo vakaro svečiai, buvo ypač įspūdinga, suderinusi iškilmingumą, pagarbą profesijai ir šiltą bendravimą.


(Daugiau nuotraukų iš apdovanojimų rasite čia.)

lsveikata.lt


Renginiai

23/04/2018 23:39

VASAROS STOVYKLOS "PAŽINK SAVE"

Vasara – tai puikus metas geram ir turiningam poilsiui. „PAŽINK SAVE“ VASAROS STOVYKLOS – tai ta vieta, kur jūsų vaikas ne tik gerai pailsės, susiras naujų draugų, bet ir įgis naujų žinių, naudingos patirties. Nes „Pažink save“ programa stengiamės vaikus supažindinti su įvairiomis profesijomis,...
Read more
01/02/2018 12:04

RENGINIAI VAIKAMS KLAIPĖDOJE: PAVASARIO STOVYKLA

RENGINIAI VAIKAMS KlAIPĖDOJE www.stovyklos.info tai savaitgalio mokyklėlė ir STOVYKLOS. „Pažink save“ RENGINIŲ programos tikslas, kad VAIKAI atrastų savo talentą ir aistrą, atpažintų savo gabumus ir kuo mažiau laikos praleistų prie kompiuterių ir telefonų. Todėl „Pažink save“ stovykose ir...
Read more
11/01/2018 11:47

RENGINIAI VAIKAMS KLAIPĖDOJE "PAŽINK SAVE"

„PAŽINK SAVE“ renginiai vaikams - tai stovyklos ir savaitgalio mokyklėlė. Šie stovyklos.info renginiai vaikams vyksta Klaipėdoje ir yra gausūs įvairiais užsiėmimais: nuo sporto ir žongliravimo iki teatro ir kūrybinių užsiėmimų. „PAŽINK SAVE“ renginiais siekiame kad vaikai galėtų išmėginti...
Read more
17/04/2013 16:22

2013-04-25 Kaune seminaras: Viešieji ryšiai sėkmingai verslo plėtrai

2013-04-25 Kaune seminaras: Viešieji ryšiai sėkmingai verslo plėtrai KADA: 2013 m. balandžio 25 d. 13:00 val. val. kviečiame į praktinį seminarą KUR: Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų salėje, K.Donelaičio g. 8 Praktinis seminaras skirtas organizacijoms, kurios siekia tapti savo rinkos...
Read more
29/03/2013 13:48

Rašytoja, sveikos gyvensenos mokytoja, poetė, fotografė Aldutė Vakarė kviečia į autorinį vakarą Kaune

Renginio data: balandžio 19 d. 17:00 - 19:00 Renginio vieta: "Šviesos namai", Gedimino 26b, Kaunas Renginys NEMOKAMAS.   Klaipėdietė rašytoja, poetė, fotomenininkė, sveikos gyvensenos ir grožio meno (vidinio ir išorinio) mokyklos ,,Natūralumo galia'' įkūrėja ir seminarų vadovė Aldutė...
Read more
15/03/2013 06:05

Statybų ir interjero rinkos pavasaris prasidės parodoje „Namų pasaulis“

Lietuvos gyventojų galimybės kurti ir puoselėti savo namus didėja jau trečius metus iš eilės. Tai atspindi augantis parodos „Namų pasaulis“ dalyvių skaičius. Šiemet 20-ojoje parodoje savo paslaugas pristatys rekordinis dalyvių skaičius, kurie vieni su kitais varžysis išskirtiniais kainų...
Read more
10/03/2013 12:33

Įvyko “Metų vadovo” 2012 rinkimai - bene reikšmingiausia šventė sveikatos sistemos atstovams

Susumuoti jubiliejinio, dešimtojo, šalies sveikatos įstaigų konkurso „Metų vadovas“ rezultatai. Penktadienio vakarą Vilniaus viešbutyje „Radisson Blu Hotel Lietuva“ vyko iškilminga „Metų vadovo 2012“ nominantų apdovanojimo ceremonija. Metų vadovo apdovanojimai – solidus, jaukus ir šiltas renginys,...
Read more
04/02/2013 12:15

KVIEČIAME DALYVAUTI AKCIJOJE „VASARIS- SVEIKATINGUMO MĖNUO"

2013-uosius metus Seimas paskelbė Lietuvos sveikatingumo metais. Šiais metais norime ypatingą dėmesį teikti sveikatos palaikymui, skleisti žinias apie sveikos gyvensenos būdus. Akcija "Vasaris - sveikatingumo mėnuo„ metų pradžioje puiki galimybė išsirinkus fizinio aktyvumo būdą, pradėti sportuoti,...
Read more
14/01/2013 22:01

ORGANIZACIJOS TINKLAVIETĖ: KĄ JOJE KOMUNIKUOJAME?

2013 sausio 16 dieną 16 val. Vilniaus universiteto Senato salėje (Universiteto g. 3, 220 auditorija) Komunikacijos fakulteto magistrantai kviečia į renginį: „Organizacijos tinklavietė: ką joje komunikuojame?“, kurio metu bus pristatytas magistrantų atliktas tyrimas bei jo rezultatai. Pristatyto...
Read more
01/10/2012 14:53

Finansinė verslo pusė. Praktiniai patarimai Jūsų verslo sėkmei

  Kauno kredito unijos organizuojama konferencija pirmas tokio pobudžio renginys Kauno miesto bei rajono verslo atstovams.   „Finansinė verslo pusė. Praktiniai patarimai Jūsų verslo sėkmei“   Konferencijos tikslas skatinti smulkaus verslo kūrimą bei augimą. Konferencijos...
Read more

Sveikata

19/09/2022 13:48

Tailandietiškas masažas kūnui ir sielai

Tailandietiškas masažas arba tajų masažas gana plačiai pasaulyje paplitusi masažo rūšis, bet ką žinome apie jį detaliau? Kuo jis išskirtinis? Kokia Tailandietiško masažo nauda sveikatai? Visa tai svarbu, siekiant tinkami išsirinkti sau tinkamiausią masažą ir pasiekti norimą efektą. Tailandietiškas...
Read more
07/02/2022 20:54

Holistika – kūno ir sielos harmonijos, laimės ir sėkmės garantas

Holistika – tai visa sistema kaip vienetas, kuri paaiškina atskirų jos dalių funkcionavimą. Iš čia kilęs ir holistinis požiūris į žmogų – kaip vientisą sistemą iš kūno, sielos ir aplinkos, taip pat ir holistinis gydymas – visaapimantis visų elementų harmonizavimas darniam sistemos...
Read more
19/01/2022 21:57

Žolelių arbata – nepakartojamas gamtos malonumas ir sveikata

Žolelių arbata – nuo seno žinomas puikios sveikatos ir savijautos palaikymo receptas. Ar šiandien jis neaktualus? Anaiptol! Žolelių arbata įgauna vis didesnę vertę šiandieniniame chemijos medžiagomis perpildytame pasaulyje. Žolelių arbatą surasime kone kiekvienuose namuose, o jų teigiamas poveikis...
Read more
23/10/2019 10:04

Plaukų slinkimo gydymas

Plaukų slinkimas iš tiesų yra nemaloni problema, kuri kamuoja daugelį vyrų ir moterų. Pastebėjus, jog slenka plaukai žmogus gali imti jausti stresą, gali atsirasti ir nepasitikėjimas savimi. Norėdami, kuo greičiau sustabdyti plaukų slinkimą žmonės dažnai aklai prisiperka vitaminų, šampūnų ar kitų...
Read more
25/08/2019 09:26

Papilomų šalinimas lazeriu

Papilomos – tai įvairaus dydžio odos darinukai, kurių atsiradimo priežastis yra žmogaus papilomos virusas (ŽPV). Jų dažniausiai atsiranda kaklo, pilvo, pažastų srityse, po krūtimis. Papilomos žmogaus sveikatai yra nepavojingos, tačiau sukelia diskomfortą, kadangi yra matomose kūno vietose ir...
Read more
16/05/2019 12:39

Apgamų ir kitų odos darinių šalinimas lazeriu

Medicinos nuolatinis tobulėjimas yra akivaizdus ir modernios technologijos joje užima svarbią vietą. Šių technologijų dėka, žmonės gali būti gydomi bei ištiriami lengviau bei efektyviau, greičiau išsprendžiamos juos kamuojančios problemos. Viena iš jų yra lazerinė technologija, kurios dėka, galima...
Read more
13/06/2018 09:25

Rebefingas arba sąmoningas kvėpavimas, kas tai?

Pavargote nuo kasdieninių rūpesčių, esate pasimetę, niekas jūsų nedžiūgina, nežinote kaip toliau gyventi, ieškote įkvėpimo? Apsilankykite rebefingo sesijose ir įkvėpkite gyvenimo gaivos, priduokite jam naujų spalvų. Rebefingas  - tai saves atradimas iš naujo, saves pažinimas,...
Read more
21/07/2015 16:19

Pagalba – ortopedinė avalynė

Daugybė žmonių turi vienokių ar kitokių kojų problemų. Paprastai vos ne kiekvienas galėtų pasakyti, kad jam sunku išsirinkti batus. Vieni sako, kad jo koja per stora, kiti – per didelė pėda, arba koja per daug liesa. Tuomet irgi bėda – avalynė smunka ar per blauzdą kadaruoja. O jei pėda labai ilga...
Read more
03/06/2015 13:27

Infraraudonųjų spindulių šildymo naudos sveikatingumui

Šilumą žmonės nuo seno naudoja įvairioms ligoms kaip reumatas, neuralgija gydyti. Kiekvienam žinomas peršalimo, uždegiminių ir reumatinių susirgimų atveju gydomasis šilumos poveikis. Padidėjus kūno temperatūrai, mūsų kūno apsaugininkai – baltieji kraujo kūneliai, kitaip leukocitai mobilizuojasi....
Read more
03/06/2015 13:22

Teigiamas infroraudonųjų spindulių šildymo poveikis žmogaus organizmui

Nors šildymas infraraudonaisiais spinduliais Europoje šiuo metu ypač sparčiai populiarėja, vis dar sklando įvairių mitų ir dvejonių dėl šių spindulių poveikio žmogaus organizmui. Pagrindinė infraraudonųjų spindulių šildymo savybė, išskirianti jį nuo kitų šildymo būdų yra veikimo principas -...
Read more
1 | 2 | 3 >>