Skalbimo mašinų gedimai
Skalbimo mašinos, kaip ir visa kita buitinė technika laikui bėgant genda. Pagrindinės gedimų priežastis: užsikimšimas, pašaliniai daiktai mechaninėje irenginio dalyje, kalkių nuosėdos ant kaitinimo elemento, įtampos svyravimai, naudojimo instrukcijų nesilaikymas.
Eiliniam buitinės technikos vartotojui kartais yra sudėtinga nustatyti ar skalbimo mašina sugedo ir reikalauja buitinės technikos meistro pagalbos ar atsiradęs defektas nekelia pavojaus įrenginiui ir gali būti gereitai pašalintas savarankiškai.
Žemiau pateikiamas „simptomų“ sąrašas, kad reikalingas skalbimo mašinos remontas:
• Visiškai nauja skalbimo mašina veikimo metu „šokinėja“, kelia daug triukšmo. Tai reiškia, kad pajungiant įrenginį nebuvo atsukti ir pašalinti transportavimo varžtai.
• Jeigu skalbimo metu po skalbimo mašina kaupiasi vanduo. Vandens prasisunkimas – rimtas gedimas reikalaujantis skubios buitinės technikos meistro pagalbos. Įrenginį reikia atjungti nuo elektros įtampos ir nenaudoti, kol meistras nepašalins gedimo.
• Jeigu ciklo metu skalbimo mašina nustoja veikti. Dažnai tai sugedusio kaitinimo elemento ar elektroninio valdymo bloko pasekmės. Šiuo atvėju taip pat prireiks meistro pagalbos, kuris galės tiksliai nustatyti ir pašalinti gedimą.
• Po kelių metų naudojimo jūsų skalbimo mašina skleidžia neįprastus garsus, ima vibruoti stipriau negu anksčiau. Tai reiškia, kad reikia laiku atlikti skalbimo mašinos būgno guolių, riebokšlių keitimą. Pašalinti atsiradusius bako defektus. Nepakeitus guolių laiku – sutaisyti skalbimo mašinos neįmanoma arba netikslinga.
• Vandens išpylimo ciklo metu skalbimo mašina skleidžiai neįprastus garsus, būgne lieka vanduo. Tikriausiai sugedo vandens siurbliukas, kurį reikės pakeisti nauju.
• Jeigu nustojo kaisti vanduo. Tikėtina, kad sugedo skalbimo mašinos elektroninis blokas, atsakingas už vandens temperatūrą.
Parengė salvata.lt