Studijų aidai: kur stoti Šiauliuose?

23/05/2013 10:06

Studijų aidai: kur stoti Šiauliuose?


Galvojantiems, kur stoti ir kokią studijų programą rinktis, būsimiems studentams  Šiaurės Lietuvos kolegija (www.slk.lt), įsikūrusi Šiauliuose, siūlo rinktis mokytis paklausias studijų programas šiuolaikiškoje mokymosi aplinkoje.

"Mus dažniausiai renkasi tie studentai, kurie vienu žingsniu visada priekyje"  - teigia Šiaurės Lietuvos kolegijos direktorius dr. Mykolas Dromantas.
Pasak pašnekovo, taip yra todėl, kad kolegijos strategija ir vizija yra orientuotos į šiuolaiškas studijų tendencijas bei atsižvelgiama į tai, kad studentas, baigęs Šiaurės Lietuvos kolegiją, turėtų ne tik aukštojo mokslo diplomą kišenėje, bet ir sėkmingai susiorientuotų darbo rinkoje.

Tuo tarpu, remiantis portalo studijos.lt  2012 metų duomenimis, į kolegines studijų programas  2012 metais Lietuvoje buvo pareikšta 113908 pageidavimų. O stojusieji į šalies kolegijas savo pageidavimus išsakė taip: humanitariniai mokslai – 107, menai – 729, socialiniai mokslai – 6640, fiziniai mokslai – 177, biomedicinos mokslai – 3143, technologijos mokslai – 4074.

Remiantis cvonline.lt duomenų baze, populiariausios 2012 metų specialybės buvo: Verslo valdymas, administravimas, buhalterinė apskaita ir ūkinės veiklos analizė, ekonomikos mokslas, vadyba ir rinkodara, teisė ir valdymas, statybos inžinerija, informatika, mechanikos inžinerija, tarptautinio verslo vadyba.

"Mums ne vis vien, ką studentas darys baigęs mūsų kolegiją. Mums svarbu, kad kiekvienas Šiaurės Lietuvos kolegijos studentas būtų pastebėtas darbdavių, kad jo įgytos žinios kolegijoje nenueitų veltui, o pasitarnautų ir būsimiems darbdaviams, ir pačiam studentui" – sako slk.lt atstovė Dainora Samčenkienė

Studijų programų įvairovė ir jauki mokymosi aplinka

Šiaurės Lietuvos kolegija siūlo rinktis studijuoti šias studijų programas: teisė, verslo vadyba, renginių verslo vadyba, finansinių institucijų ekonomika, kompiuterių tinklų administravimas, multimedijos technologija.

Kolegijoje sukurta laikmečio poreikius atitinkanti studijų aplinka su šiuolaikinėmis technologijomis, kompiuteriais. Čia taip pat organizuojami įvairūs mokymai, seminarai, kursai, mokslinės konferencijos, dalykiniai susitikimai.

Įdomu tai, kad Šiaurės Lietuvos kolegijoje specialiai multimedijos technologijų ir kompiuterių tinklų administratoriams ( IT inžinieriams) yra  sukurtos praktinio mokymo laboratorijos su virtualiomis darbo vietomis, programine įranga bei laboratorine įranga. Naudojama programinė įranga: Windows 7 Pro 64 bit, CS5 Master Collection, CorelDRAW Graphics Suite X5, Ableton Suite 8,Autodesk AutoCAD 2008, Windows Embedded Standard 2009, Vmware bei Citrix virtualizacijos platformos.


Taip pat renginių verslo organizatoriams paruoštos specialios foto studija ir garso studija.


Šiaurės Lietuvos kolegijoje teisės, finansinių institucijų ekonomikos, multimedijos technologijos, kompiuterių tinklų administravimo programų studentai gali rinktis ir gretutinę vadybos studijų programą, kurią sudaro pagrindiniai vadybos studijų dalykai, vadybininko profesinė praktika ir baigiamasis projektas.
Baigus pagrindinę studijų programą ir gretutinę vadybos studijų programą suteikiamas dvigubas (pagrindinės ir gretutinės studijų krypties) profesinio bakalauro laipsnis ir dviguba profesinė kvalifikacija.

Lankstus požiūris į studijų formą


Studentai į Šiaurės Lietuvos kolegiją priimami vykdant  Kolegijos ir bendrąjį priėmimą.
Šiaurės Lietuvos kolegijoje būsimi studentai gali rinktis jiems patogią studijų formą, kas leidžia prisitaikyti ir prie emigrantų studentų gyvenimo būdo. Tai  nuolatinių studijų forma, ištęstinė, nuotolinė studijų forma – kuomet paskaitos vyksta virtualioje studijų aplinkoje. Taip pat Šiaurės Lietuvos kolegija siūlo ir individualią studijų formą, kuomet studentas paskaitas lanko pagal individualų grafiką, pagal jo galimybes suderintas su dėstytojais.
Nuotolinės studijos – puiki proga įgyti aukštąjį išsilavinimą emigrantams ar dirbantiems
Šiaurės Lietuvos kolegijooje nuotolinės studijos prasideda rugsėjo 1 d. O šių studijų trukmė - 3 metai. Studentai į nuotolines studijas priimami nuolatos.

Kiekvieno semestro pradžioje, įvadinės savaitės metu, dėstytojai supažindina studentus su dėstomu dalyku, mokymosi medžiaga ir naudojimosi ja virtualioje mokymosi aplinkoje būdais. Specialioje Moodle aplinkoje pateikiama visa studijoms reikalinga medžiaga, praktinės užduotys, savikontrolės klausimai, pagrindinė ir papildoma literatūra, nuorodos į internetinius šaltinius, nufilmuotas paskaitas ir kita naudinga informacija.

Kiekvieną studijų savaitę vyksta  tiesioginės paskaitos ir konsultacijos su dėstytoju. Tiesioginio kontakto metu studentai ir dėstytojai turi galimybę aptarti iškilusius klausimus, problemas, suplanuoti tolimesnę veiklą. Semestro pabaigoje, atsiskaitomosios studijų savaitės metu, laikomi egzaminai ir įskaitos iš anksto su dėstytoju ar nuotolinių studijų kuratoriumi suderintu abiems pusėms patogiu laiku.


Tarptautinis bendradarbiavimas ir darbuotojų kompetencija

Aktyvi kolegijos darbuotojų praktinė verslo konsultavimo veikla, įvairi 10 metų projektų rengimo patirtis užtikrina gerus partnerystės ryšius tiek su vietos organizacijomis, tiek su užsienio šalių partneriais. Dėstytojai nuolat tobulinasi užsienio seminaruose ir konferencijose. Tarp kolegijos užsienio partnerių tokie universtitetai ir institutai, kaip: Vitus Bering University College (Danija), Aalesund University College (Norvegija), Wyzsza Szkola Zarzadzania w Czestochowie (Lenkija), Instituto Politecnico do Porto (Portugalija), University of Ljublijana (Slovėnija), Bratislavska Vysoka Skola Prava (Slovakija), Szolnok University College (Vengrija), Yrkeshogskolan Sydvast (Suomija), Hitit University (Turkija), Mikkeli University of Applied Science (Suomija), Anadolu University (Turkija), Institut d'Ingénierie Informatique (3iL) (Prancūzija).

Stipendijos studentams

Šiaurės Lietuvos kolegijoje studentai gali gauti socialinę stipendiją ir studijų stipendiją. Socialines stipendijas galės gauti Kolegijos studentai, kur stipendijas skiria ir administruoja Valstybinis studijų fondas (VSF). Studijų stipendija yra valstybės parama studentams, kurie su aukščiausiais balais įstoja į valstybės nefinansuojamas studijų vietas. Studijų stipendijos dydis per metus yra lygus tos programos, į kurią įstojo studentas, norminės kainos dydžiui. Jeigu aukštosios mokyklos nustatyta metinė studijų kaina yra mažesnė už norminę studijų kainą, stipendijos dydis atitinka aukštosios mokyklos nustatytos studijų kainos dydį.

Kodėl studijuoti Šiaurės Lietuvos kolegijoje verta?

Slk.lt atstovė, p.Dainora Samčenkienė dalinasi patirtimi: „Kiekvieną savo studentą turime galimybę priimti, kaip asmenybę. Kadangi mūsų kolegijoje yra mažos studentų grupės, tad kiekvienas studentas yra matomas ir jam skiriamas didelis dėmesys. Yra pasitaikę daug atvejų, kuomet ateina studentai iš mokyklos, kurioje nerealizavo savęs, buvo neįvertinti ar nesuprasti, nes jie buvo laikomi „kitokie“ nei įprasta masė. Tokie studentai mūsų kolegijoje puikiai pritampa, atsiskleidžia, randa save, noriai įsitraukia į visuomeninę organizacinę veiklą. Kolegijoje nuolat vykdome įvairius projektus, konkursus, parodas, renginius, kuriuos organizuoja ir kuriuose dalyvauja patys studentai. Taip pat didelis dėmesys skiriamas šiuolaikiškų technologijų praktiniam ugdymui. Specialiai multimedijos technologijų ir kompiuterių tinklų administratoriams (IT inžinieriams) sukūrėme praktinio mokymo laboratorijas su virtualiomis darbo vietomis, programine įranga bei laboratorine įranga.“

Lietuvių liaudies išmintis sako, kad mokslo šaknys karčios, bet vaisiai saldūs. Galime tik pasidžiaugti, kad šių dienų mokslo įstaigos jau pasiruošusios būsimiems savo studentams suteikti įdomias studijas, kad belaukiant tų saldžių vaisių laikas neprailgtų ir studentai dar mokymosi etape galėtų „kirsti“ saldesnes šaknis.

Parengė Evelina Tamulaitienė
 

Švietimas

18/12/2019 22:47

Kuo išskirtinės verslo studijos - Team Academy metodu

Tikriausiai ne kartą teko girdėti pasisakymus, kad tiems, kas turi puikius gebėjimus parduoti, tai net ir studijos nereikalingos. Tačiau iš tiesų ir taip, ir ne. Tapti vadybininku gali bet kas, tačiau geras paruošimas, t.y. geros verslo studijos, gali turėti labai didelę įtaką net ir tiems, kurie...
Read more
18/12/2019 22:47

Ar kiekviena verslo studijas siūlanti kolegija verta vadintis verslo kolegija?

Iš tiesų tai, kad kolegija savo studijų programoje siūlo verslo studijas, dar nereiškia, kad ji verta šio skambaus pavadinimo. Kiekvienas iš besiruošiančių studijuoti verslo specialybę kolegijoje, tikriausiai turi viziją, kaip turėtų atrodyti verslo studijos ir kokiais principais turėtų vadovautis...
Read more
18/12/2019 22:46

Studijos Vilniuje – kur studijuoti ir kodėl?

Ne paslaptis, kad studijos Vilniuje yra bene populiariausias pasirinkimas būsimų studentų tarpe. O kokias studijas ir kokią įstaigą pasirinkti, tikriausiai yra ne vieno abituriento ar bet kurio, besiruošiančio studijuoti, galvoje. Neretai tenka girdėti studentų nusivylimą studijomis universitetuose...
Read more
18/12/2019 22:45

Kolegijos Vilniuje – kurią kolegiją pasirinkti verslo studijoms?

Pasirenkant bet kurią aukštąją mokymo įstaigą, svarbiausia visų pirma nuspręsti, kokios specialybės studijos labiausiai domina. Tai dažnai jau iš anksto žinoma ir daugiau mažiau apspręsta. Taigi, tokiu atveju, jei tai yra verslo studijos, belieka išanalizuoti pačias kolegijas. Kalbant apie sostinę,...
Read more
18/12/2019 22:44

Kodėl Vilniaus kolegijos yra paklausesnės, nei kitų miestų kolegijos?

Apžvelgiant veikiančias kolegijas Vilniuje, galime rasti jų daugiau nei penkias. Tačiau tų, kurios būtų tikslingai orientuotos į verslo studijas - vos kelios Vilniaus kolegijos. Viena iš jų – Vilniaus verslo kolegija, kuri yra stipriai orientuota į verslo studijas, paremtas bendradarbiavimu su...
Read more
18/12/2019 22:43

Vilniaus verslo kolegija – privati verslo kolegija Vilniuje

Tai nevalstybinė aukštoji mokykla - verslo kolegija, veiklą pradėjusi dar 1989 metais Vilniuje, ir per daugelį metų sulaukusi didelio pripažinimo tiek tarp verslo atstovų - darbdavių, tiek tarp studentų. Vilniaus verslo kolegija šiuo metu veikia kaip akredituota aukštoji mokykla, o po studijų...
Read more
04/07/2016 16:49

Nuotolinės studijos

Šiomis dienomis išsilavinimas neabejotinai yra labai svarbus norint ne tik įgyti žinių, patobulinti savo praktinius gebėjmus, bet ir svarbus dėl didesnių galimybių save realizuoti norimoje srityje. Visgi moksleiviai dažnai susiduria su dilema kur stoti, studijas rinktis Lietuvoje ar užsienyje,...
Read more
14/03/2015 08:18

Lietuvos psichologai dalyvavo mokymuose Norvegijoje

Šeši Lietuvos psichologai ekspertai buvo nuvykę i Norvegiją ir dalyvavo sisteminės šeimos terapijos mokymuose, kuriuos vedė du specialistai: Lars R. Lund (klinikinis socialinis darbuotojas, ekspertas) ir doc. dr. Rolf Sundet (klinikinis psichologas). Šie mokymai – dalis VšĮ Psichologinės paramos ir...
Read more
23/05/2013 10:06

Studijų aidai: kur stoti Šiauliuose?

Studijų aidai: kur stoti Šiauliuose? Galvojantiems, kur stoti ir kokią studijų programą rinktis, būsimiems studentams  Šiaurės Lietuvos kolegija (www.slk.lt), įsikūrusi Šiauliuose, siūlo rinktis mokytis paklausias studijų programas šiuolaikiškoje mokymosi aplinkoje. "Mus dažniausiai renkasi...
Read more
21/03/2013 04:44

Mokymai ir seminarai: nauda ar laiko švaistymas?

Šiuo metu besiplečiančioje Lietuvos darbo rinkoje viena opiausių problemų yra jaunimo nedarbas. Lietuvos statistikos departamento duomenimis jaunimo (15–24 metų amžiaus asmenų) nedarbo lygis šalyje trečiąjį 2012 m. ketvirtį sudarė 27,5 procento ir buvo 2,8 procentinio punkto didesnis nei antrąjį....
Read more

Rinkodara/Marketingas

11/12/2018 12:02

Ką svarbu apsvarstyti prieš kuriant pirmąją interneto svetainę savo verslui?

  Nežinote, kuo skiriasi tinklaraštis nuo interneto svetainės ar socialinių tinklų? Jaučiatės pasiruošęs kurti pirmąją interneto svetainę verslui, tačiau nežinote nuo ko pradėti? Turėti profesionalią, visapusiškai patogią ir išsamią internetinę svetainę yra svarbu kiekvienam...
Read more
24/11/2012 14:48

Interneto svetainės turinys - karalius

Apie tekstus interneto svetainei: Aukštos kokybės turinys sukuria pasitikėjimą arba sena gera rinkodaros taisyklė „Turinys – karalius!“   Taigi, iš pirmo žvilgsnio Jūs turite interneto svetainę su patraukiu dizainu, patogiomis funkcijomis ir pan. Tai apžiūrėjęs, Jūsų interneto tinklapio...
Read more
24/11/2012 14:43

Optimizavimas peieškos sistemoms

Kas tas optimizavimas? SEO (Search Engine Optimization) – išvertus iš anglų kalbos. Tai internetinių svetainių optimizavimas paieškos sistemoms. Didžioji dalis interneto lankytojų svetainėse apsilanko iš paieškos sistemų tokių kaip Google, Yahoo, Bing, Yandex, Mail ir kt. Dauguma jų ieškodami...
Read more
30/09/2012 10:11

Kokį marketingo planą rinktis įmonei, kad taptumėte MATOMI internete?

Parengė Evelina Tamulaitienė   Anksčiau būdavo labai paprasta verslui tapti matomu savo klientų akyse. Pasitelkiant tradicinį marketingą, nusistatant biudžeto dydį, sukuriama marketingo strategija ir sėkmingai įgyvendinamas marketingo planas. Dabar yra panašiai. Tik tradicinio...
Read more
08/06/2012 15:29

Ar tikrai nuolaidos yra nuolaidos?

Ar tikrai nuolaidos yra nuolaidos? Evelina Tamulaitienė, www.1000rinkodarosideju.lt   Nuosekliai stebint gausų nuolaidų publikavimą rinkoje ilgesnį laiką, galima pastebėti įdomių niuansų. Štai įmonių nuolaidų/lojalumo rinkodaros kompanijų sėkmės formulė ir pagrindinės...
Read more
08/06/2012 15:25

Kaip elgtis įmonei su "Facebook" draugais?

  Kaip elgtis įmonei su "Facebook" draugais? Evelina Tamulaitienė, www.1000rinkodarosideju.lt Kai atsirado socialinis tinklas „Facebook“, tai į jį suskubo ir privatūs asmenys, ir įmonės. Praėjo keli metai, draugų sąrašas užsipildė, tačiau daug kam ir liko neaišku – o ką įmonei...
Read more