Nauja kokybiško bendravimo mada Vilniaus atvirames jaunimo centras „Mes“

06/08/2014 10:56

Facebookas, Instagrama, Ask.fm, iPhone’ai, iPad’ai…Visa puokštė žodžių, kurie nieko nereiškė prieš 20 metų. Šiandien jie daugiau nei reikšmingi ir tai ne tik žodžiai. Tai – priemonės, pakeitusios šiandienio jaunimo požiūrį į bendravimą, draugystę ir jų pačių ateitį. Šie pokyčiai byloja apie tai, kad pasaulis tobulėja ir kiekviena karta sparčiai lenkia prieš tai buvusias. Kad ir kokie skausmingi ir nesuprantami šie pokyčiai atrodo vyresnėms kartoms, jie yra neginčijama pažangos dalis.

Jei prieš 30 metų, būdami vaikai, mes bendravome su draugais žaisdami kieme ar rašydami laiškus, tai šiandienos jaunimo bendravimo tinklas išplito iki viso pasaulio. Ir tik vieno mygtuko spustelėjimu galime pasikalbėti su draugu, gyvenančiu JAV. Atrodytų, kad pasaulis pasidarė toks mažas, o jame tiek daug galimybių ir žmonių, kad sunku jaustis vienišam. Gaila, bet tai netiesa. Ši neriboto bendravimo era atitolino mus nuo mūsų pačių, o ką jau kalbėti apie mūsų artimuosius. Vis dažniau girdime apie „gyvojo“, žmogiškojo kontakto svarbą. Ir ne be reikalo, tai juk bendravimo klasika. Nepaisant visų modernių mados vėjų, klasika visuomet grįžta į madą.

Kad ir kaip keistai žodis „mada“ skambėtų šiame kontekste, vis dėlto jis labai reikšmingas. Nes kas gi kitas, jei ne jauni žmonės šitaip domisi mada, ją seka ir išmano.
Juk jie puikiai žino, kokie rūbai madingi, koks mitybos būdas pats „geriausias“, koks socialinis tinklas populiariausias, kokius atributus turi turėti madingas žmogus. Jie žino, kurie įžymūs žmonės yra madingi, o kurie jau tapo „senienomis“. Net savo autoritetus jie renkasi pagal tai, ar jie populiarūs ir madingi. Matydami populiarius aktorius, muzikantus, sportininkus, visuomenės veikėjus televizijos ekranuose ar skaitydami jų sėkmės istorijas inrenete, jaunuoliai jais žavisi ir dažnai svajoja tapti vienu iš tų populiariųjų. Tačiau ne visada žino, kaip susikurti savo sėkmės istoriją, o juk pramogų ar sporto pasaulio žvaigždės nepasikviesi, kad pamokytų.

Žinoma, kad galima pasikviesti! Tą daro Vilniaus atviro jaunimo centro „Mes“ komanda, vykdydama Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos finansuojamą atvirų jaunimo centrų projektą „URBAN – nevartok, būk nepriklausomas, gyvenk“.  Šio projekto metu jaunimo centro lankytojams (jaunuoliams nuo 14 iki 29 m.) yra organizuojami susitikimai su įvairiais miesto kultūros atstovais, žmonėmis, kurie jau susikūrė savo sėkmės istoriją ir daugeliui jaunuolių tapo autoritetais.

Šitaip smagiai Vilniaus atviro jaunio centro „Mes“ centro darbuotojai kuria bendravimo mados tendenciją, kurią galima drąsiai vadinti modernia klasika. Tai galimybė gyvai pabendrauti su šiandienos jaunimo autoritetais. Tie autoritetai – tai žmonės, aistringai ir sunkiai dirbę, kad taptų tuo, kuo yra dabar. Kiekvienas jų turi savo gyvenimo istoriją ir kiekvienas yra buvęs paaugliu kaip ir dabartiniai atviro jaunimo centro lankytojai.

Šie žmonės žino, kaip svarbu atrasti save, sunkiai dirbti ir niekada nepasiduoti siekiant užsibrėžtų tikslų. Taip pat jie puikiai žino, kad dažnai po „sunkaus“ paauglio kauke slypi kūrybinis potencialas, galintis radikaliai pakeisti gyvenimą. Ir, ko gero, viena iš priežasčių, kodėl jie sutiko atvykti į susitikimą su Vilniaus atviro jaunimo centro „Mes“ lankytojais, yra tai, kad įžvelgia dideles kūrybines šiuolaikinio gatvės jaunimo galimybes. Keli susitikimai jau įvyko birželio‒liepos mėnesiais.

„Mano patirtis byloja, kad gatvės jaunimas – kūrybingi, gerokai plačiau mąstantys žmonės. Dvylika metų gyvenu riedlenčių sportu, kuris yra neatsiejamas nuo miesto kultūros. Per visus šiuos metus teko daug bendrauti su jaunais žmonėmis, atstovaujančiais įvairioms subkultūroms. Apibendrindamas galiu pasakyti, kad gatvės jaunimas į gyvenimą žvelgia ir kabinasi kur kas išradingiau nei dauguma žmonių“, – savo mintimis apie gatvės jaunimą dalijosi riedlenčių sporto atstovas Einius Žiūkas, kuris ne tik susitiko su Atviro jaunimo centro „Mes“ jaunimu, bet ir pakvietė visus į Aktyvaus laisvalaikio centrą K.A.B.L.Y.S. pasimokyti važiuoti riedlentėmis.

 Einius ‒ ne pirmas ir ne paskutinis svečias, sutikęs būti „URBAN  – nevartok, būk nepriklausomas, gyvenk“ projekto dalimi.  Birželio viduryje lankėsi kitas puikiai žinomas ir jaunimo pamėgtas žmogus, aktorius Mindaugas Papinigis, atpažįstamas iš tokių filmų kaip „ZERO“, „ZERO II“ ir naujausio kino filmo „Redirected/ Už Lietuvą“. Jo personažas Vovka ‒ daug besikeikiantis, agresyvus ir laužantis bet kokias padorumo normas, smarkiai įstrigo jaunimo atmintyje. Taigi jaunimo centro lankytojai turėjo galimybę pamatyti, kas gi slypi už to personažo, ir susipažinti su žmogumi, kuris įdomus ne tik dėl aktoriaus karjeros, bet ir kaip įvairiapusė stipri asmenybė.
Na, o tie jaunuoliai, kuriems ne tik gyvas pokalbis, bet ir veiksmas suteikia malonumo, galėjo pasineri į gatvės šokio ritmus kartu su Edvinu Brasu, profesionaliu gatvės šokių treneriu ir kineziterapeutu, ne tik papasakojusiu apie save ir gatvės šokius, bet ir pamokiusiu judesio meno.

Taip pat savo sėkmės istorija sutiko pasidalyti ir Vilius Alesius, grupės SKAMP narys. Jis papasakojo, kaip susikūrė jų grupė, kaip viena daina apvertė jų gyvenimus ir padarė populiariais, kaip kartu su bendraminčiu kūrė riedlenčių parką erdvėje K. A. B. L. Y. S., ką galvoja apie emigraciją. Ko gero, tai nebuvo paskutinis susitikimas su juo.

 Tačiau vasara dar nesibaigia, kaip ir šis Vilniaus atviro jaunimo centro „Mes“ projektas. Rugpjūtį ir rugsėjį suplanuoti susitikimai su madingais, sėkmingais ir labai įdomiais visuomenės veikėjais. Artimiausias jau rugpjūčio 12 d  su Viktor Topol ‒ 22 m. jaunuoliu, turinčiu judėjimo negalią. Viktor įsitikinęs, kad tereikia įjungti fantaziją ir problemas galima išspręsti. Jis sėdi vežimėly, tačiau tai jam netrukdė šokti hip hopo, važiuoti kartingu, tapti fitneso čempionu.

Rugpjūčio 14 d.  svečiuose laukiama ir „Wide Wings“ komandos – audiovizualinės komunikacijos kūrėjų. Šie žmonės buvo pakviesti ne atsitiktinai: savo sėkmingą veiklą ši komanda pradėjo nuo jaunimo iniciatyvos. O jų kūrybinis kelias – geras pavyzdys, kaip smagi saviveikla gali virsti mėgstamu darbu ir rimta profesija. Visi komandos nariai turi savo unikalių patirčių ir kiekvienas jų pasakojimas gali būti įkvėpimo šaltinis nežinančiam, kaip save realizuoti. Grupės narys Raimondas mano, „kad gatvės jaunimas yra tokie pat žmonės kaip ir visi, tiesiog jiems reikia duoti kažką kurti, sudaryti sąlygas jiems reikštis, nes dažniausiai jų veikla nėra populiari ir visiems suprantama.“ Kitas grupės narys Martynas teigia, kad „gatvės jaunimas yra savęs ieškojimo kelyje, kartais dėl to padarantis drąsių, bet neapgalvotų sprendimų. Taip pat jiems būdingas lengvas maištavimas prieš sistemą, savų taisyklių įvedinėjimas ir noras pasirodyti pasauliui, būti pastebėtiems. Visus juos vienija bendros mintys ir gyvenimo būdas. Jie kupini idėjų, bet dar nėra dar pakankamai sąmoningi visą tai išreikšti tinkamai ir protingai.“ Rugpjūčio 14 dieną „Wide Wings“ papasakos apie animacijos kūrimą ir žada dar kartą ateiti į svečius rugsėjį.

„Gatvės jaunuoliai yra žmonės, kuriems reikia padėti atrasti savirealizacijos sritį. Na o ją atradus – sėkmė garantuota. Taip pat svarbu, kad jaunimas turėtų ką nors, kas padeda atrasti teisingą kelią. Ir tai vienareikšmiškai – dvasinės, o ne materialios vertybės“, – sako dar vienas rugsėjį pažadėjęs apsilankyti projekto svečias DJ’us Nikolaj Neliubov, išreiškiantis save per muziką ir norintis pasidalyti savo atradimais su Vilniaus atviro jaunimo centro „Mes“ jaunimu.

Taigi sulaukę tokio gausaus būrio populiarių, sėkmingų ir madingų svečių atviro jaunimo centro darbuotojai yra įsitikinę, kad čia besilankančiam jaunimui gyvo bendravimo netrūksta, o ir jo kokybe neabejojama. Tad Facebookas, Instagrama, iPhone’ai ir iPad’ai gyvenimo čia niekam negadina, jie tik byloja, kad pasaulis tobulėja. O jaunas žmogus šiame pasaulyje tikrai nepasiklys ir nepraras savęs.

Sekite naujienas mūsų facebook paskyroje ir ateikite į susitikimus.

Lina Hoffer

Laisvalaikis

10/06/2021 15:45

Aktyvus laisvalaikis: ginklai airsoft / šratasvydžio pramogoms

Airsoftas arba šratasvydis - žaidimas, kurio metu naudojamos karinių ginklų kopijos atsirado kaip karinių veiksmų, miklumo ir taiklumo simuliatorius. Tokiu būdu treniruodavosi kariai, o vėliau ši technika pradėta naudoti civilių žaidimams. Dabar airsoft žaidimus visame pasaulyje žaidžia įvairaus...
Read more
09/02/2018 15:12

Geriausios stovyklos vaikams

Ar saugu vaiką išleisti į stovyklą, ypatingai jeigu ji yra su nakvyne? www.stovyklos.info STOVYKLOS organizatoriai daugelį metų rengdami stovyklas vaikams Klaipėdoje, turi sukaupę nemažą patirtį. „Pažink save“ vadovai pataria, į ką reikėtų atkreipti dėmesį, norint išsirinkti geriausią...
Read more
29/11/2016 09:04

PUOŠNIOS SALĖS NUOMA KAUNE

  Panemunės restoranėlis „Sena skrynia“ kviečia sutikti jums svarbią šventę su brangiais žmonėmis gražioje restoranėlio salėje. Erdvios salės gali sutalpinti net iki 100 jūsų svečių, kuriais dėmesingai pasirūpins paslaugūs restorano darbuotojai. Puikus kokybės bei kainos santykis, skanus...
Read more
29/07/2016 17:29

Pigi banketinė salė vestuvėms Kaune

Dažnas planuodamas vestuves ieško nebrangios vestuvių salės idėjos Kaune. Norisi, kad tai būtų ne tik pigi banketinė salė, bet kad ir išpildytų keliamus reikalavimus, tokius kaip: skanus maistas, jauki aplinka, malonus aptarnavimas. Viena geriausių vietų norint ne tik smagiai praleisti laiką,...
Read more
07/06/2016 09:40

Kur nebrangiai papietauti turistui Kaune?

Kauno miestas turi daug restoranų, kavinių ir įvairių barų, kurie siūlo patiekalų įvairovę, tiksiančią kiekvienam skoniui. Restoranas "Sena Skrynia" yra žinomas kaip turistų pamėgtas restoranas Kaune, kur yra nepaprastai skanus, geros kokybės maistas bei puikus aptarnavimas. Visa tai kuria svetingą...
Read more
06/05/2016 17:13

Dienos pietūs Kaune

Dažnas ieškome vietos kur galėtumėme ne tik skaniai ir gardžiai pavalgyti, bet ir atitrūkti nuo visos dienos darbų bei pasimėgauti jaukia aplinka, todėl norisi, kad dienos pietūs Kaune būtų nebrangūs, tačiau skanūs. Jau ryte galima atsiversti dienos pietų katalogą ir sužinoti ką skanauti bus galima...
Read more
24/02/2016 13:08

Kaip pasirinkti šventės vietą vestuvėms?

Bene dažniausiai jaunavedžiai, savo vestuves, renkasi švęsti restorane artimiausių žmonių apsuptyje, kur yra profesionalus aptarnavimas bei skanus maistas. Galime išgirsti nuomonių, jog toks pasisedėjimas tarp keturių sienų gali pasirodyti nuobodus, tačiau tereikia pasitelkti fantaziją....
Read more
08/01/2016 12:48

Koks restoranas tinkamiausias Kaune užsienio svečiui?

Atvykus svečiams iš užsienio dažnam norisi parodyti dėmesio vertas vietas, kuriose ne tik jauku, bet ir skanu. Jauki bei moderni aplinka, skanus maistas, paslaugus ir besišypsantis personalas – visa tai sukuria svetingos šalies įspūdį. Viena geriausių vietų norint ne tik smagiai praleisti laiką,...
Read more
10/12/2015 16:54

Banketinė salė Kaune – vieta Jūsų šventei

Šventės organizavimas, nesvarbu ar planuojate tik nedidelę šeimos šventę ar ruošiate iškilmingą puotą, dažną pradeda varginti, todėl restoranėlis „Sena Skrynia“, savo klientų patogumui, stengiasi palengvinti šią užduotį ir šventės rūpesčius paversti maloniu ir smagiu procesu. Restoranylėje „Sena...
Read more
09/12/2015 11:26

KVIETIMAS NAUJŲJŲ SUTIKIMUI!

Sutikite naujuosius 2016-uosius metus restoranėlyje “SENA SKRYNIA” Kaune, įsikūrusiame Smėlio g. 5, Panemunėje! Naujų metų naktį restoranėlis dirbs iki 02:00 val. Na, o šventinei naujų metų sutikimo vakarienei virtuvės šefas turi paruošęs specialų meniu! “SENA SKRYNIA” restoranėlio “Naujametinio”...
Read more
1 | 2 | 3 >>

Rinkodara/Marketingas

11/12/2018 12:02

Ką svarbu apsvarstyti prieš kuriant pirmąją interneto svetainę savo verslui?

  Nežinote, kuo skiriasi tinklaraštis nuo interneto svetainės ar socialinių tinklų? Jaučiatės pasiruošęs kurti pirmąją interneto svetainę verslui, tačiau nežinote nuo ko pradėti? Turėti profesionalią, visapusiškai patogią ir išsamią internetinę svetainę yra svarbu kiekvienam...
Read more
24/11/2012 14:48

Interneto svetainės turinys - karalius

Apie tekstus interneto svetainei: Aukštos kokybės turinys sukuria pasitikėjimą arba sena gera rinkodaros taisyklė „Turinys – karalius!“   Taigi, iš pirmo žvilgsnio Jūs turite interneto svetainę su patraukiu dizainu, patogiomis funkcijomis ir pan. Tai apžiūrėjęs, Jūsų interneto tinklapio...
Read more
24/11/2012 14:43

Optimizavimas peieškos sistemoms

Kas tas optimizavimas? SEO (Search Engine Optimization) – išvertus iš anglų kalbos. Tai internetinių svetainių optimizavimas paieškos sistemoms. Didžioji dalis interneto lankytojų svetainėse apsilanko iš paieškos sistemų tokių kaip Google, Yahoo, Bing, Yandex, Mail ir kt. Dauguma jų ieškodami...
Read more
30/09/2012 10:11

Kokį marketingo planą rinktis įmonei, kad taptumėte MATOMI internete?

Parengė Evelina Tamulaitienė   Anksčiau būdavo labai paprasta verslui tapti matomu savo klientų akyse. Pasitelkiant tradicinį marketingą, nusistatant biudžeto dydį, sukuriama marketingo strategija ir sėkmingai įgyvendinamas marketingo planas. Dabar yra panašiai. Tik tradicinio...
Read more
08/06/2012 15:29

Ar tikrai nuolaidos yra nuolaidos?

Ar tikrai nuolaidos yra nuolaidos? Evelina Tamulaitienė, www.1000rinkodarosideju.lt   Nuosekliai stebint gausų nuolaidų publikavimą rinkoje ilgesnį laiką, galima pastebėti įdomių niuansų. Štai įmonių nuolaidų/lojalumo rinkodaros kompanijų sėkmės formulė ir pagrindinės...
Read more
08/06/2012 15:25

Kaip elgtis įmonei su "Facebook" draugais?

  Kaip elgtis įmonei su "Facebook" draugais? Evelina Tamulaitienė, www.1000rinkodarosideju.lt Kai atsirado socialinis tinklas „Facebook“, tai į jį suskubo ir privatūs asmenys, ir įmonės. Praėjo keli metai, draugų sąrašas užsipildė, tačiau daug kam ir liko neaišku – o ką įmonei...
Read more

Informacinės technologijos

14/03/2015 08:11

LAVISHOP parduotuvėje SuperTooth automobilinės Bluetooth laisvų rankų įrangos

LaviShop siūlo įsigyti SuperTooth laisvų rankų įrangą, su kuria galėsite vairuoti ir bendrauti saugiai! Pristatome du puikius modelius – SuperTooth BUDDY ir SuperTooth CRYSTAL. SuperTooth BUDDY ir CRYSTAL yra automobilinės Bluetooth laisvų rankų įrangos, kurios susiporuoja Bluetooth ryšiu su Jūsų...
Read more
05/12/2013 10:33

„EDRANA BALTIC“ jau pasiruošusi euro įvedimui

Kaip skaičiuosime pinigus Lietuvoje įvedę eurą? Remiantis BNS apžvalga, vieno didžiausių pasaulio bankų HSBC analitikų prognozė Lietuvai – galimybė 2015 metais įsivesti eurą. Latvija jau pakviesta nuo 2014 metų sausio 1 dienos prisijungti prie euro zonos. Lietuvoje ir kaimyninėje šalyje verslo...
Read more
08/06/2012 16:03

UAB IRTC pristato Informacinę turto valdymo ir atsiskaitymų valdymo sistemą

IRTC - informacinių technologijų įmonė, turinti 15-os metų patirtį Lietuvos ir jau užsienio rinkose, kurianti bei diegianti patikimas automatizuotas duomenų surinkimo bei valdymo ir komercinės apskaitos sistemas, pristato informacinę turto valdymo ir atsiskaitymų valdymo...
Read more

Verslas

20/07/2017 23:05

Kaip patalpų klimatai veikia mūsų savijautą?

Kasgi tas mikroklimatas? Ir kaip jis mus veikia? Mikroklimatas apibrėžiamas kaip fizinių veiksmų visuma, kuri veikia mūsų organizmo šiluminę savijautą. Kitaip tariant mikroklimatas tai – patalpų oro drėgmė, temperatūra, radiacija bei oro judėjimo greitis. Kitaip tariant, jeigu mikroklimatas...
Read more
20/07/2017 23:02

Ligoto pastato sindromas, išeitis – oro kondicionavimo įranga?

Dažnai girdime tokią sąvoką – ligoto pastato sindromas. Šią sąvoką galima naudoti, kai pastatuose dirbantys arba gyvenantys asmenys skundžiasi erzinančiu kvapu taip pat silpnumu, galvos svaigimu, pykinimu, sloga, čiauduliu, nuovargiu ir panašiais, neaiškios kilmės negalavimais. Užterštas oras tvyro...
Read more
13/04/2017 13:53

BIURO BALDAI: PASIRINKITE TAIP, KAD JIE TARNAUTŲ VERSLUI

Norite turėti nepriekaištingos išvaizdos biurą? Graži, maloniai nuteikianti aplinka yra firmos „veidas“. Tai parodo įstaigos vadovų skonį, išskirtinumą ar originalumą. Jūsų klientas bus maloniai nustebintas, jeigu atėjus į įstaigą, jo žvilgsnis užklius už skoningo, rafinuoto, originalaus ar...
Read more
24/01/2017 17:29

Šilumos siurbliai

Šilumos siurbliai oras-vanduo yra išskirtinė šildymo sistemos ne tik dėl to, kad šildo ypatingai ekonomiškai, kartu šildo vandenį, taip pat nėra didelė ir pradinė investicija. Šie įrenginiai yra ypatingi, nes gali būti sujungti su geoterminiu, dujiniu ar net turimu kieto kuro katilo šildymu....
Read more
24/01/2017 17:28

Šilumos siurbliai

Šilumos siurbliai oras-vanduo yra išskirtinė šildymo sistemos ne tik dėl to, kad šildo ypatingai ekonomiškai, kartu šildo vandenį, taip pat nėra didelė ir pradinė investicija. Šie įrenginiai yra ypatingi, nes gali būti sujungti su geoterminiu, dujiniu ar net turimu kieto kuro katilo šildymu....
Read more
24/01/2017 17:28

Vėdinimo sistemos projektavimas

Veikimo principas nieko nesiskiria nuo skirtingo, kuriam rekuperatorius priklauso tipui, skirtumas tik tame, kad skirtingais būdais pašildomas tiekiamas oras. Projektavimas vėdinimo sistemų yra reikalingas ne tik, kad pagrindinias sistemas suvesti į vieną, priimant geriausią variantą. Projekto...
Read more
24/01/2017 17:26

Šilumos siurbliai

Šilumos siurbliai oras-vanduo yra išskirtinė šildymo sistemos ne tik dėl to, kad šildo ypatingai ekonomiškai, kartu šildo vandenį, taip pat nėra didelė ir pradinė investicija. Šie įrenginiai yra ypatingi, nes gali būti sujungti su geoterminiu, dujiniu ar net turimu kieto kuro katilo šildymu....
Read more
24/01/2017 17:25

Ekonomiškas vėdinimas

Vis dar rekuperatoriai lietuvos rinkoje daugeliui žmonių yra nauji ir negirdėti įrenginiai, daugeliui jų yra tekę tik girdėti apie vėdinimo reikšmę ir reikalingumą, tačiau prie pačio įrenginio prisiliesti nėra teką. Dažnam jų gali būti visiškai neaiški tokia rekuperacinė sistemas, kas su kuo ir...
Read more
24/01/2017 17:25

Vėdinimo sistemos projektavimas

Veikimo principas nieko nesiskiria nuo skirtingo, kuriam rekuperatorius priklauso tipui, skirtumas tik tame, kad skirtingais būdais pašildomas tiekiamas oras. Projektavimas vėdinimo sistemų yra reikalingas ne tik, kad pagrindinias sistemas suvesti į vieną, priimant geriausią variantą. Projekto...
Read more
04/01/2017 16:12

Ekonomiški šilumos siurbliai oras-vanduo

Visi šilumos siurbliai veikia skirtingais režimais, todėl šiuo straipsniu aptarsime keletos įrenginių pagrindinius veikimo principus. Statistika pateikiama remiantis 2016 m. atliktais tyrimais. Vienas iš apžvelgiamų Daikin 10 kW šilumos siurblys oras-vanduo su integruota vandens talpyklą. Šis...
Read more
1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>