Pasiruošk pavasario darbams

07/03/2013 15:00

Vis daugiau lietuvių sugrįžta į daržus bei sodus, nes užsiauginę savą vaisių ar daržovę, mes esame tikri tuo, ką dedame į burną, ko nebūtų galima pasakyti apie pirktines gėrybes. Kita svari priežastis kodėl itin naudinga darbuotis darže – ekonomiškumas. Juk užsiauginti savų produktų mums nekainuoja daug, čia daugiau reikia skirti laiko bei įdėti pastangų ir galime ne tik save, bet ir draugus, gimines aprūpinti sodo, daržo gėrybėmis visiems metams. Ir trečias, ne ką  mažiau svarbus momentas yra tas, jog sodindami, rūpindamiesi, o galų gale nuimdami derlių, mes ne tik daug laiko praleidžiame gryname lauke, tačiau ir lengvai fiziškai darbuojamės, kas itin naudinga mūsų sveikatai. Apskritai, ilgalaikis televizijos žiūrėjimas, muzikos klausymasis bei buvimas triukšmingoje aplinkoje neigiamai veikia mūsų nervinę sistemą, o nors ir trumpas pasibuvimas sode padeda atgauti pusiausvyrą, nuramina nervinį įsitempimą, taigi mes atgauname prarastas jėgas.

Jei Jūs savo sode ar darže vis dar esate naujokas, tačiau norite mėgautis gausiu derliumi, tokiu atveju Jums galbūt pravers patarimai apie darbą žemės ūkyje. Patarimais su Jumis dalinasi elektroninė parduotuvė www.b-a.lt.

 

Dirvos paruošimas sodinimui

•       Jei jūsų darže vyrauja smėlio dirva, kuri esti sausa ir turi mažai maistingųjų medžiagų, tokiu atveju ją pagerinti siūloma prieš gilųjį kasimą į ją atvežus paskleisti molio ar durpių – mėšlo pūdinio.
•       Dėl smėlio dirvų rūgštumo patartina jas kalkinti. Kalkes galima keisti pelenais.
•       Jau daržovių augimo laikotarpiu drėgmei dirvoje palaikyti, siūloma paviršių padengti kapotais šiaudais, durpėmis, netgi tinka šviežiai nupjauta žolė.
•       Prie smėlio dirvas patartina tręšti organinėmis trąšomis.
•       Molingos dirvos pavasarį ilgai neišdžiūsta, todėl dirvos savybėms pagerinti patartina jas tręšti organinėmis trąšomis, ypatingai tinka pjuvenos. Dirvą, turinčią daug molio, patartina iš rudens suarti ar sukasti, kad paveiktos šalčio jos labiau pradžiūtų ir būtų puresnės.
•       Jei jūsų dirva yra įrengta nusausintame durpyne, tokiu atveju patartina ją kalkinti bei gausiai tręšti mineralinėmis kalio ir fosforo trąšomis.
•       Dirvą itin svarbu giliai įdirbti. Pavasarį įdirbta, puri dirva greičiau įšyla, joje susikaupia daugiau oro, maisto medžiagų bei drėgmės. Rudenį giliai sukastas ar suartas daržas gauna šalčio, kuris dirvą supurena, sunaikina jos paviršiuje žiemojančius kenkėjus.
•       Nuėmus derlių, patartina liekanas (stiebus, daigus ...) sudeginti bei pelenus paskirstyti po visą daržą, taip aprūpinsite žemę  naudingomis medžiagomis.
•       Tinkamai paruošta daržo žemė turi būti puri, susidariusi iš smulkių žemės grumstelių. Per daug dirvą akėti nepatariama, nes iš sukeltų dulkių po lietaus gali susidaryti plutelė, kuri vėliau gali nepraleisti oro ir padidės vandens išgaravimas iš žemės.

 

Patarimai ką, kaip ir kur sodinti

•       Tų pačių daržovių nepatariama sodinti visus metus iš eilės toje pačioje daržo vietoje, kadangi dirvožemis pripranta prie augalo ir su laiku ima veistis kenkėjai bei ligos.
•       Jei ketina sėti sėklą nebe pirmą kartą, tokiu atveju patartina prieš tai ją patikrinti, t.y. sudaiginti namie. Sėkla skaitoma sudaiginta ir ją galima sodinti į dirvą, kai išsikalęs stiebelis tampa lygus pačios sėklos dydžiui.
•       Dauguma ligų plinta per sėklą, taigi, jei sodinate daržovę, kuri nėra labai atspari ligoms, prieš tai patartina ją beicuoti.
•       Jei norite, kad pasėjus sėklos sudygtų greičiau nei įprasta, prieš tai jas rekomenduojama pamirkyti vandenyje, tačiau įsidėmėkite, jog sėklas supylus į dubenėlį ir ant jų užpylus vandens, jos neturi plaukioti, vanduo turi jas tik apsemti, kitu atveju sėklos negaus vandens ir jų daigumas sumažės.
•       Prieš sėdami sėklą į dirvą, įsitikinkite, jog ji drėgna. Jei žemė sausa, į duobutę įpilkite šiek tiek vandens.
•       Stambesnės sėklos sėjamos giliau, smulkesnės arčiau paviršiaus.
•       Skirtingiems sėjinukams reikia skirtingų atstumų, taigi padrikai galite sėti tik tokiu atveju, kai daigai greitai bus persodinami, visais kitais atvejais patartina laikytis tvarkos ir dėsningumo.
•       Daigais auginamų daržovių sodinimo metu būtina atkreipti dėmesį į daigo šaknis, jei jos pažeistos, daigas gali išvis neprigyti, o jei vis dėl to prigis, derliaus tikėkitės vėliau nei įprastai.
•       Prieš sodinimą, t.y. iš vakaro patartina daigus gerai palaistyti, o sodinti į žemę juos labiausiai patartina ūkanotą arba lietingą dieną.
•       Svogūnus galima sėti ir iš sėklų, ir iš sėjinukų. Labiau patartinas sėjimas naudojant sėjinuką, nes tada svogūnai būna atsparesni ligoms bei kenkėjams, nei pasėtieji iš sėklų.
•       Morkos geriausiai auga lengvo bei vidutinio sunkumo dirvose. Geriausiai tinka priemolio ar priesmėlio dirvos. Jos sėjamos pavasarį, vos pradžiuvus dirvai. Pirmąjį mėnesį reikalauja itin daug drėgmės.
•       Burokėliai geriausiai auga daugiausiai nerūgščioje, lengvo arba vidutinio sunkumo puveningoje priemolio dirvoje. Burokėlių negalima sėti į šviežiu mėšlu patręštą žemę, kadangi tokiu atveju šakniavaisiai gali būti išsišakoję ir pan.
•       Kopūstai geriausiai auga vidutinio sunkumo ir sunkiuose priemoliuose. Prieš sodinant kopūstą, į dirvą patartina įmaišyti drėgnų durpių. Kopūstai labai drėgmei reiklūs augalai.
•       Ridikėliai gana atsparūs šalčiams, todėl juos galima pradėti sodinti gana anksti, kai dirvos temp. tesiekia vos -2 ar -3 laipsnius. Aukštoje temperatūroje augdami ridikėliai pasidaro sausi ir neskanūs, kartūs tampa kai dirvoje trūksta drėgmės ir maisto medžiagų. Venkite juos sėti po kopūstinių daržovių, nes juos puola tos pačios ligos bei kenkėjai.
•       Moliūgus patariama sodinti dirvožemyje, kuriame praėjusiais metais augo daugiametės žolės, žiemkenčiai, kukurūzai, ankštinės kultūros, svogūnai, kopūstai ar šakniavaisiai. Moliūgas bijo šalnų, todėl jį galima sodinti, kai žemė pilnai įšilusi ir nebegresia šalnos.
•       Bulvės nesutaria su pomidorais, todėl jas sodinant reikėtų įsidėmėti, jog toje pačioje vietoje sodinti bulvių bei pomidorų nederėtų anksčiau nei kas 4 metus. Venkite sodinti užlietose pievose, sunkiose dirvose ar arti komposto krūvos. Rudenį patartina žemę, skirtą bulvėms, išdirbti ir patręšti perdrėkusiu kompostu arba mėšlu.
•       Žirnius galima tręšti tik perpuvusiu mėšlu, šviežiu negalima, nes sumažės vaisių. Toje pačioje vietoje žirnius sodinti tinka tik po 4 metų. Žirniai nėra lepūs, tad jiems tinka visų tipų dirva. Šioms daržo gėrybėms patartina skirti saulėtą augimo vietą, vengti aukšto gruntinio vandens.
•       Pupos nėra reiklios, tik nemėgsta rūgščių dirvų. Jos iškenčia iki 6 laipsn. šalnas. Itin patogu, nes pupoms atskiro ploto galima neskirti, jos puikiai jaučiasi augdamos kartus su bulvėmis.
•       Salotos pavasarį sėjamos šalpusniui pražydus ir paskui gali būti vis naujai sėjamos kas 10 dienų – taip turėsite šviežių ir neperaugusių daržovių. Mėgsta puveningą, vidutinio sunkumo, gerai ištręštą, saulėtą dirvą. Neauga rūgščioje dirvoje ir mėgsta drėgmę, tačiau reikia jos nepadauginti, kitaip gali pradėti pūti.
•       Pomidorai darže sodinami praėjus šalnoms, tinka lengva, geros struktūros dirva. Daigams prigijus tręšiama taip: iš pradžių azoto 20 g amonio salietros į 1 m2), žiedams pražydus — fosforo ir kalio (20 g superfosfato, 10 g kalio chlorido į 1 m2) trąšomis. Pomidorai laistomi tik saulėtą dieną, kad iki vakaro augalai apdžiūtų (ant drėgnų augalų plinta pomidorų ligos).
•       Agurkai yra reikli šilumai, drėgmei bei maisto medžiagoms daržovė. Todėl, norint gauti stabilų derlių, agurkus geriau auginti ne lauke, o durpių substrate pavasariniuose polietileno šiltnamiuose. Sėklos pasodintos į šaltą, drėgną žemę supūva, todėl jei negalima grunto sušildyti bent iki 16 laipsnių temperatūros, agurkų sodinti nepatariama. Agurkai nemėgsta ir padidinto druskingumo.
•       Petražolė mėgsta purią priemolio ir priesmėlio dirvą, daug organinių trąšų. Nerekomenduojama sodinti po kitų skėtinių kultūrų (morkų, krapų, kalendrų, kmynų), o šakninėms petražolėms pavojingi nematodai, jei prieš tai augo svogūnai, porai ar salierai. Mažiau pavojingi nematodai po bulvių, burokėlių, kopūstų. Jos mėgsta saikingą laistymą, todėl jei persistengsite gali tiesiog supūti. Šios prieskoninės žolelės turi savybę kaupti nitratus, todėl tręšti azotinėmis trąšomis nederėtų.
•       Žiedinis kopūstas blogai laikosi, todėl rekomenduojama juos sodinti per kelis kartus, geriausiai kas 10 dienų. Mėgsta derlingą dirvą, todėl tenka dažniau laistyti bei tręšti. Jei susidarant žiedinių kopūstų galvutėms dirva bus sausa, tokiu atveju jos susisuks mažos, neišsivystys iki galo, bus prastos kokybės.
•       Brokolis auginamas kaip ir žiedinis kopūstas, mėgsta drėgnas ir trąšias dirvas. Jų galvučių nereikia pridengti nuo saulės. Brokolių nereikia kelis kartus sodinti, bet norint gauti gausesnį pakartotiną derlių, nepamirškite jų papildomai tręšti.
•       Mėta geriausiai veši šiek tiek daliniame pavėsyje, drėgnuose, daug maistingųjų medžiagų turinčiuose dirvožemiuose, kuriuose neturi būti piktžolių. Jei yra ne per sausa, gerai auga ir saulėtoje augavietėje. Dirvožemis turi būti nuolat drėgnas, jos ypatingai greitai veši, taigi, jeigu jų nepjausite, jos labai greit užims visus laisvus plotus darže.
•       Mairūnai gerai auga šiltoje, saulėtoje vietoje, mėgsta derlingą, neutralią arba nelabai rūgščią priemolio ar priesmėlio dirvą. Jie jautrūs šalnoms, todėl į dirvožemį sodinami jau joms praėjus. Didesnis mairūnų derlius gaunamas, kai į vieną duobutę sodinama po 2-3 daigus.
•       Bazilikams vertėtų parinkti šiltą, saulėtą vietą, kurioje nebūtų stiprių vėjo gūsių. Ši prieskoninė žolelė puikiai auga derlingoje priemolio ar priesmėlio dirvoje. Bazilikai labai jautrūs šalnoms, todėl reikėtų sodinti, tik joms pasibaigus. Per visą vegetaciją reikėtų palaikyti purią, nepiktžolėtą dirvą, o sausrų metu nuolat laistyti.
•       Kalendros gerai auga lengvesnėse ir vidutinio sunkumo, puveningose, neutralios reakcijos dirvose. Mineralinėmis trąšomis dirva turi būti tręšiama kaip ir bazilikams. Sėjamos jos anksti pavasarį, yra daug atsparesnės šalčiams, nei dauguma prieskoninių žolelių.

 

Tačiau, kad ir kokiais patarimais vadovautumėtės, norėdami padidinti gaunamą derlių, nereikia pamiršti, jog niekada negausite optimalaus rezultato be kokybiškų ir patikimų sodo bei daržo įrankių, - teigia elektroninės parduotuvės direktorius D. Šilkus. Taigi, suderinę žinias ir ergonomiką, galėsite džiaugsitės puikiu derliumi, kurio užteks ne tik Jums, bet galėsite pasidalinti ir su savo kaimynais.

Sodas, daržas

07/03/2013 15:00

Pasiruošk pavasario darbams

Vis daugiau lietuvių sugrįžta į daržus bei sodus, nes užsiauginę savą vaisių ar daržovę, mes esame tikri tuo, ką dedame į burną, ko nebūtų galima pasakyti apie pirktines gėrybes. Kita svari priežastis kodėl itin naudinga darbuotis darže – ekonomiškumas. Juk užsiauginti savų produktų mums nekainuoja...
Read more

Rinkodara/Marketingas

11/12/2018 12:02

Ką svarbu apsvarstyti prieš kuriant pirmąją interneto svetainę savo verslui?

  Nežinote, kuo skiriasi tinklaraštis nuo interneto svetainės ar socialinių tinklų? Jaučiatės pasiruošęs kurti pirmąją interneto svetainę verslui, tačiau nežinote nuo ko pradėti? Turėti profesionalią, visapusiškai patogią ir išsamią internetinę svetainę yra svarbu kiekvienam...
Read more
24/11/2012 14:48

Interneto svetainės turinys - karalius

Apie tekstus interneto svetainei: Aukštos kokybės turinys sukuria pasitikėjimą arba sena gera rinkodaros taisyklė „Turinys – karalius!“   Taigi, iš pirmo žvilgsnio Jūs turite interneto svetainę su patraukiu dizainu, patogiomis funkcijomis ir pan. Tai apžiūrėjęs, Jūsų interneto tinklapio...
Read more
24/11/2012 14:43

Optimizavimas peieškos sistemoms

Kas tas optimizavimas? SEO (Search Engine Optimization) – išvertus iš anglų kalbos. Tai internetinių svetainių optimizavimas paieškos sistemoms. Didžioji dalis interneto lankytojų svetainėse apsilanko iš paieškos sistemų tokių kaip Google, Yahoo, Bing, Yandex, Mail ir kt. Dauguma jų ieškodami...
Read more
30/09/2012 10:11

Kokį marketingo planą rinktis įmonei, kad taptumėte MATOMI internete?

Parengė Evelina Tamulaitienė   Anksčiau būdavo labai paprasta verslui tapti matomu savo klientų akyse. Pasitelkiant tradicinį marketingą, nusistatant biudžeto dydį, sukuriama marketingo strategija ir sėkmingai įgyvendinamas marketingo planas. Dabar yra panašiai. Tik tradicinio...
Read more
08/06/2012 15:29

Ar tikrai nuolaidos yra nuolaidos?

Ar tikrai nuolaidos yra nuolaidos? Evelina Tamulaitienė, www.1000rinkodarosideju.lt   Nuosekliai stebint gausų nuolaidų publikavimą rinkoje ilgesnį laiką, galima pastebėti įdomių niuansų. Štai įmonių nuolaidų/lojalumo rinkodaros kompanijų sėkmės formulė ir pagrindinės...
Read more
08/06/2012 15:25

Kaip elgtis įmonei su "Facebook" draugais?

  Kaip elgtis įmonei su "Facebook" draugais? Evelina Tamulaitienė, www.1000rinkodarosideju.lt Kai atsirado socialinis tinklas „Facebook“, tai į jį suskubo ir privatūs asmenys, ir įmonės. Praėjo keli metai, draugų sąrašas užsipildė, tačiau daug kam ir liko neaišku – o ką įmonei...
Read more

Sveikata

19/09/2022 13:48

Tailandietiškas masažas kūnui ir sielai

Tailandietiškas masažas arba tajų masažas gana plačiai pasaulyje paplitusi masažo rūšis, bet ką žinome apie jį detaliau? Kuo jis išskirtinis? Kokia Tailandietiško masažo nauda sveikatai? Visa tai svarbu, siekiant tinkami išsirinkti sau tinkamiausią masažą ir pasiekti norimą efektą. Tailandietiškas...
Read more
07/02/2022 20:54

Holistika – kūno ir sielos harmonijos, laimės ir sėkmės garantas

Holistika – tai visa sistema kaip vienetas, kuri paaiškina atskirų jos dalių funkcionavimą. Iš čia kilęs ir holistinis požiūris į žmogų – kaip vientisą sistemą iš kūno, sielos ir aplinkos, taip pat ir holistinis gydymas – visaapimantis visų elementų harmonizavimas darniam sistemos...
Read more
19/01/2022 21:57

Žolelių arbata – nepakartojamas gamtos malonumas ir sveikata

Žolelių arbata – nuo seno žinomas puikios sveikatos ir savijautos palaikymo receptas. Ar šiandien jis neaktualus? Anaiptol! Žolelių arbata įgauna vis didesnę vertę šiandieniniame chemijos medžiagomis perpildytame pasaulyje. Žolelių arbatą surasime kone kiekvienuose namuose, o jų teigiamas poveikis...
Read more
23/10/2019 10:04

Plaukų slinkimo gydymas

Plaukų slinkimas iš tiesų yra nemaloni problema, kuri kamuoja daugelį vyrų ir moterų. Pastebėjus, jog slenka plaukai žmogus gali imti jausti stresą, gali atsirasti ir nepasitikėjimas savimi. Norėdami, kuo greičiau sustabdyti plaukų slinkimą žmonės dažnai aklai prisiperka vitaminų, šampūnų ar kitų...
Read more
25/08/2019 09:26

Papilomų šalinimas lazeriu

Papilomos – tai įvairaus dydžio odos darinukai, kurių atsiradimo priežastis yra žmogaus papilomos virusas (ŽPV). Jų dažniausiai atsiranda kaklo, pilvo, pažastų srityse, po krūtimis. Papilomos žmogaus sveikatai yra nepavojingos, tačiau sukelia diskomfortą, kadangi yra matomose kūno vietose ir...
Read more
16/05/2019 12:39

Apgamų ir kitų odos darinių šalinimas lazeriu

Medicinos nuolatinis tobulėjimas yra akivaizdus ir modernios technologijos joje užima svarbią vietą. Šių technologijų dėka, žmonės gali būti gydomi bei ištiriami lengviau bei efektyviau, greičiau išsprendžiamos juos kamuojančios problemos. Viena iš jų yra lazerinė technologija, kurios dėka, galima...
Read more
13/06/2018 09:25

Rebefingas arba sąmoningas kvėpavimas, kas tai?

Pavargote nuo kasdieninių rūpesčių, esate pasimetę, niekas jūsų nedžiūgina, nežinote kaip toliau gyventi, ieškote įkvėpimo? Apsilankykite rebefingo sesijose ir įkvėpkite gyvenimo gaivos, priduokite jam naujų spalvų. Rebefingas  - tai saves atradimas iš naujo, saves pažinimas,...
Read more
21/07/2015 16:19

Pagalba – ortopedinė avalynė

Daugybė žmonių turi vienokių ar kitokių kojų problemų. Paprastai vos ne kiekvienas galėtų pasakyti, kad jam sunku išsirinkti batus. Vieni sako, kad jo koja per stora, kiti – per didelė pėda, arba koja per daug liesa. Tuomet irgi bėda – avalynė smunka ar per blauzdą kadaruoja. O jei pėda labai ilga...
Read more
03/06/2015 13:27

Infraraudonųjų spindulių šildymo naudos sveikatingumui

Šilumą žmonės nuo seno naudoja įvairioms ligoms kaip reumatas, neuralgija gydyti. Kiekvienam žinomas peršalimo, uždegiminių ir reumatinių susirgimų atveju gydomasis šilumos poveikis. Padidėjus kūno temperatūrai, mūsų kūno apsaugininkai – baltieji kraujo kūneliai, kitaip leukocitai mobilizuojasi....
Read more
03/06/2015 13:22

Teigiamas infroraudonųjų spindulių šildymo poveikis žmogaus organizmui

Nors šildymas infraraudonaisiais spinduliais Europoje šiuo metu ypač sparčiai populiarėja, vis dar sklando įvairių mitų ir dvejonių dėl šių spindulių poveikio žmogaus organizmui. Pagrindinė infraraudonųjų spindulių šildymo savybė, išskirianti jį nuo kitų šildymo būdų yra veikimo principas -...
Read more
1 | 2 | 3 >>

Grožis

25/08/2019 09:25

Hialurono rūgšties injekcijos – sugrąžinkite odai drėgmę ir jaunatviškumą

Bėgantys metai bei įvairūs aplinkos veiksniai (saulė, UV spinduliuotė, kondicionieriai ir t.t.) veikia mūsų odos būklę. Oda ima labiau sausėti, atsiranda fotosenėjimas, paryškėja raukšlės ir t.t. Tačiau yra būdų pagerinti odos būklę ir ilgiau pasidžiaugti jaunatviška ir gyvybinga veido...
Read more
18/07/2019 09:49

PRP procedūra – natūralus odos atjauninimas

Nemaža dalis žmonių norinčių sugrąžinti savo veido odai jaunatvišką išvaizdą, vietoje chirurginių intervencijų bei cheminių preparatų, vis dažniau dairosi natūralių grožio procedūrų. Būtent PRP procedūra ir išsiskiria iš kitų tuo, kad ją atliekant naudojama visiškai natūrali medžiaga – paties...
Read more
18/07/2019 09:48

Lūpų putlinimas hialuronu

Išraiškingos ir gražios lūpos yra viena iš moteriško žavesio paslapčių. Ne viena iš prigimties plonas lūpas turinti moteris pasvajoja apie putlesnes ir ryškesnes lūpas bei kerinčią šypseną. Taip pat tos, kurios jaunystėje turėjo dailias lūpas, vyresniame amžiuje pastebi, jog lūpos nebe tokios...
Read more
25/06/2019 10:34

Plaukų šalinimas lazeriu: kokie privalumai?

Nepageidaujamų plaukelių šalinimas dažnai tampa nuolatiniu, varginančiu bei laiką eikvojančiu rūpesčiu. Ši problema pasidaro dar aktualesnė šiltuoju metų laiku, kai rūbai tampa vis atviresni bei prasideda maudynių ir bikinių sezonas. Taip norėtųsi nesukti galvos dėl plaukelių skutimo, depiliacijų,...
Read more
25/06/2019 10:31

Biorevitalizacija – gilus odos drėkinimas ir atjauninimas

Sveika ir išpuoselėta veido oda prideda patrauklumo tiek moterims, tiek vyrams. Švytinti ir lygi oda suteikia gyvybingumo, jaunatviškumo bei žavesio. Deja, ne visi gali tuo pasidžiaugti, o dar bėgantys metai palieka savo pėdsakus. Estetinė medicina dabar yra gerokai pažengusi ir siūlo įvairias...
Read more
16/05/2019 12:42

HydraFacial – inovatyvi veido procedūra

Veido odos priežiūrai turėtume skirti ypatingą dėmesį, juk veidas yra tarsi žmogaus vizitinė kortelė. Mūsų oda su amžiumi sensta, taip pat ji kenčia nuo įvairių aplinkos faktorių, tokių kaip saulės kaitra, šaltis, stiprus vėjas ir t.t. Tad norėdami kuo ilgiau išlaikyti ją jaunatvišką, sveiką ir...
Read more
30/04/2019 14:52

Nauja estetinės dermatologijos klinika Kaune

Turbūt puikiai suprantate, kad veido oda turi didelę įtaką bendrai žmogaus išvaizdai. Kai oda lygi, spindinti ir jaunatviška, tai suteikia papildomo žavesio bei patrauklumo, pats žmogus atrodo gyvybingesnis bei sveikesnis. O kai oda suglebusi, išsausėjusi, šiurkšti, matomos gilios raukšlės, tai...
Read more
07/03/2019 07:05

Kosmetika – kokią rinktis geriausia?

Kosmetika ir jos nauda grožiui buvo žinoma ir vertinama nuo gilios senovės. Jau Antikos laikais gražinimuisi plačiai vartota augaliniais ekstraktais praturtinta kosmetika: veido ir kūno priežiūrai naudoti įvairūs aliejai, balzamas, kremai, kvapusis vanduo ir kvepalai, taip pat nesvetimos buvo...
Read more
07/03/2019 06:57

Apyrankės iš natūralaus akmens šiandien tampa stiliaus akcentu

Neretai pamirštame, kad ne tik batai ir rūbai formuoja mūsų stilių, o norint atsinaujinti mums į pagalbą ateina rankų darbo papuošalai, nes būtent jie gali būti originalus mados prieskonis. Pastaruoju metu vis dažniau matome, kad natūralaus akmens karoliukų apyrankės  užima bene pirmą vietą...
Read more
18/09/2015 14:27

Kosmetika su placenta placentor vegetal

Joks kitas simbolis taip neatskleidžia moteriškumo esmės kaip kvapnus gėlės žiedas. Ne veltui senuosiuose Ajurvedos mokslo traktatuose nurodoma, kad moterims ypač palanku naudoti grožio priemones su gėlių esencijomis. Pati nuostabiausia gėlių esencija - augalinė placenta arba gyvybės...
Read more
<< 1 | 2 | 3 | 4 >>