Pasiruošk pavasario darbams

07/03/2013 15:00

Vis daugiau lietuvių sugrįžta į daržus bei sodus, nes užsiauginę savą vaisių ar daržovę, mes esame tikri tuo, ką dedame į burną, ko nebūtų galima pasakyti apie pirktines gėrybes. Kita svari priežastis kodėl itin naudinga darbuotis darže – ekonomiškumas. Juk užsiauginti savų produktų mums nekainuoja daug, čia daugiau reikia skirti laiko bei įdėti pastangų ir galime ne tik save, bet ir draugus, gimines aprūpinti sodo, daržo gėrybėmis visiems metams. Ir trečias, ne ką  mažiau svarbus momentas yra tas, jog sodindami, rūpindamiesi, o galų gale nuimdami derlių, mes ne tik daug laiko praleidžiame gryname lauke, tačiau ir lengvai fiziškai darbuojamės, kas itin naudinga mūsų sveikatai. Apskritai, ilgalaikis televizijos žiūrėjimas, muzikos klausymasis bei buvimas triukšmingoje aplinkoje neigiamai veikia mūsų nervinę sistemą, o nors ir trumpas pasibuvimas sode padeda atgauti pusiausvyrą, nuramina nervinį įsitempimą, taigi mes atgauname prarastas jėgas.

Jei Jūs savo sode ar darže vis dar esate naujokas, tačiau norite mėgautis gausiu derliumi, tokiu atveju Jums galbūt pravers patarimai apie darbą žemės ūkyje. Patarimais su Jumis dalinasi elektroninė parduotuvė www.b-a.lt.

 

Dirvos paruošimas sodinimui

•       Jei jūsų darže vyrauja smėlio dirva, kuri esti sausa ir turi mažai maistingųjų medžiagų, tokiu atveju ją pagerinti siūloma prieš gilųjį kasimą į ją atvežus paskleisti molio ar durpių – mėšlo pūdinio.
•       Dėl smėlio dirvų rūgštumo patartina jas kalkinti. Kalkes galima keisti pelenais.
•       Jau daržovių augimo laikotarpiu drėgmei dirvoje palaikyti, siūloma paviršių padengti kapotais šiaudais, durpėmis, netgi tinka šviežiai nupjauta žolė.
•       Prie smėlio dirvas patartina tręšti organinėmis trąšomis.
•       Molingos dirvos pavasarį ilgai neišdžiūsta, todėl dirvos savybėms pagerinti patartina jas tręšti organinėmis trąšomis, ypatingai tinka pjuvenos. Dirvą, turinčią daug molio, patartina iš rudens suarti ar sukasti, kad paveiktos šalčio jos labiau pradžiūtų ir būtų puresnės.
•       Jei jūsų dirva yra įrengta nusausintame durpyne, tokiu atveju patartina ją kalkinti bei gausiai tręšti mineralinėmis kalio ir fosforo trąšomis.
•       Dirvą itin svarbu giliai įdirbti. Pavasarį įdirbta, puri dirva greičiau įšyla, joje susikaupia daugiau oro, maisto medžiagų bei drėgmės. Rudenį giliai sukastas ar suartas daržas gauna šalčio, kuris dirvą supurena, sunaikina jos paviršiuje žiemojančius kenkėjus.
•       Nuėmus derlių, patartina liekanas (stiebus, daigus ...) sudeginti bei pelenus paskirstyti po visą daržą, taip aprūpinsite žemę  naudingomis medžiagomis.
•       Tinkamai paruošta daržo žemė turi būti puri, susidariusi iš smulkių žemės grumstelių. Per daug dirvą akėti nepatariama, nes iš sukeltų dulkių po lietaus gali susidaryti plutelė, kuri vėliau gali nepraleisti oro ir padidės vandens išgaravimas iš žemės.

 

Patarimai ką, kaip ir kur sodinti

•       Tų pačių daržovių nepatariama sodinti visus metus iš eilės toje pačioje daržo vietoje, kadangi dirvožemis pripranta prie augalo ir su laiku ima veistis kenkėjai bei ligos.
•       Jei ketina sėti sėklą nebe pirmą kartą, tokiu atveju patartina prieš tai ją patikrinti, t.y. sudaiginti namie. Sėkla skaitoma sudaiginta ir ją galima sodinti į dirvą, kai išsikalęs stiebelis tampa lygus pačios sėklos dydžiui.
•       Dauguma ligų plinta per sėklą, taigi, jei sodinate daržovę, kuri nėra labai atspari ligoms, prieš tai patartina ją beicuoti.
•       Jei norite, kad pasėjus sėklos sudygtų greičiau nei įprasta, prieš tai jas rekomenduojama pamirkyti vandenyje, tačiau įsidėmėkite, jog sėklas supylus į dubenėlį ir ant jų užpylus vandens, jos neturi plaukioti, vanduo turi jas tik apsemti, kitu atveju sėklos negaus vandens ir jų daigumas sumažės.
•       Prieš sėdami sėklą į dirvą, įsitikinkite, jog ji drėgna. Jei žemė sausa, į duobutę įpilkite šiek tiek vandens.
•       Stambesnės sėklos sėjamos giliau, smulkesnės arčiau paviršiaus.
•       Skirtingiems sėjinukams reikia skirtingų atstumų, taigi padrikai galite sėti tik tokiu atveju, kai daigai greitai bus persodinami, visais kitais atvejais patartina laikytis tvarkos ir dėsningumo.
•       Daigais auginamų daržovių sodinimo metu būtina atkreipti dėmesį į daigo šaknis, jei jos pažeistos, daigas gali išvis neprigyti, o jei vis dėl to prigis, derliaus tikėkitės vėliau nei įprastai.
•       Prieš sodinimą, t.y. iš vakaro patartina daigus gerai palaistyti, o sodinti į žemę juos labiausiai patartina ūkanotą arba lietingą dieną.
•       Svogūnus galima sėti ir iš sėklų, ir iš sėjinukų. Labiau patartinas sėjimas naudojant sėjinuką, nes tada svogūnai būna atsparesni ligoms bei kenkėjams, nei pasėtieji iš sėklų.
•       Morkos geriausiai auga lengvo bei vidutinio sunkumo dirvose. Geriausiai tinka priemolio ar priesmėlio dirvos. Jos sėjamos pavasarį, vos pradžiuvus dirvai. Pirmąjį mėnesį reikalauja itin daug drėgmės.
•       Burokėliai geriausiai auga daugiausiai nerūgščioje, lengvo arba vidutinio sunkumo puveningoje priemolio dirvoje. Burokėlių negalima sėti į šviežiu mėšlu patręštą žemę, kadangi tokiu atveju šakniavaisiai gali būti išsišakoję ir pan.
•       Kopūstai geriausiai auga vidutinio sunkumo ir sunkiuose priemoliuose. Prieš sodinant kopūstą, į dirvą patartina įmaišyti drėgnų durpių. Kopūstai labai drėgmei reiklūs augalai.
•       Ridikėliai gana atsparūs šalčiams, todėl juos galima pradėti sodinti gana anksti, kai dirvos temp. tesiekia vos -2 ar -3 laipsnius. Aukštoje temperatūroje augdami ridikėliai pasidaro sausi ir neskanūs, kartūs tampa kai dirvoje trūksta drėgmės ir maisto medžiagų. Venkite juos sėti po kopūstinių daržovių, nes juos puola tos pačios ligos bei kenkėjai.
•       Moliūgus patariama sodinti dirvožemyje, kuriame praėjusiais metais augo daugiametės žolės, žiemkenčiai, kukurūzai, ankštinės kultūros, svogūnai, kopūstai ar šakniavaisiai. Moliūgas bijo šalnų, todėl jį galima sodinti, kai žemė pilnai įšilusi ir nebegresia šalnos.
•       Bulvės nesutaria su pomidorais, todėl jas sodinant reikėtų įsidėmėti, jog toje pačioje vietoje sodinti bulvių bei pomidorų nederėtų anksčiau nei kas 4 metus. Venkite sodinti užlietose pievose, sunkiose dirvose ar arti komposto krūvos. Rudenį patartina žemę, skirtą bulvėms, išdirbti ir patręšti perdrėkusiu kompostu arba mėšlu.
•       Žirnius galima tręšti tik perpuvusiu mėšlu, šviežiu negalima, nes sumažės vaisių. Toje pačioje vietoje žirnius sodinti tinka tik po 4 metų. Žirniai nėra lepūs, tad jiems tinka visų tipų dirva. Šioms daržo gėrybėms patartina skirti saulėtą augimo vietą, vengti aukšto gruntinio vandens.
•       Pupos nėra reiklios, tik nemėgsta rūgščių dirvų. Jos iškenčia iki 6 laipsn. šalnas. Itin patogu, nes pupoms atskiro ploto galima neskirti, jos puikiai jaučiasi augdamos kartus su bulvėmis.
•       Salotos pavasarį sėjamos šalpusniui pražydus ir paskui gali būti vis naujai sėjamos kas 10 dienų – taip turėsite šviežių ir neperaugusių daržovių. Mėgsta puveningą, vidutinio sunkumo, gerai ištręštą, saulėtą dirvą. Neauga rūgščioje dirvoje ir mėgsta drėgmę, tačiau reikia jos nepadauginti, kitaip gali pradėti pūti.
•       Pomidorai darže sodinami praėjus šalnoms, tinka lengva, geros struktūros dirva. Daigams prigijus tręšiama taip: iš pradžių azoto 20 g amonio salietros į 1 m2), žiedams pražydus — fosforo ir kalio (20 g superfosfato, 10 g kalio chlorido į 1 m2) trąšomis. Pomidorai laistomi tik saulėtą dieną, kad iki vakaro augalai apdžiūtų (ant drėgnų augalų plinta pomidorų ligos).
•       Agurkai yra reikli šilumai, drėgmei bei maisto medžiagoms daržovė. Todėl, norint gauti stabilų derlių, agurkus geriau auginti ne lauke, o durpių substrate pavasariniuose polietileno šiltnamiuose. Sėklos pasodintos į šaltą, drėgną žemę supūva, todėl jei negalima grunto sušildyti bent iki 16 laipsnių temperatūros, agurkų sodinti nepatariama. Agurkai nemėgsta ir padidinto druskingumo.
•       Petražolė mėgsta purią priemolio ir priesmėlio dirvą, daug organinių trąšų. Nerekomenduojama sodinti po kitų skėtinių kultūrų (morkų, krapų, kalendrų, kmynų), o šakninėms petražolėms pavojingi nematodai, jei prieš tai augo svogūnai, porai ar salierai. Mažiau pavojingi nematodai po bulvių, burokėlių, kopūstų. Jos mėgsta saikingą laistymą, todėl jei persistengsite gali tiesiog supūti. Šios prieskoninės žolelės turi savybę kaupti nitratus, todėl tręšti azotinėmis trąšomis nederėtų.
•       Žiedinis kopūstas blogai laikosi, todėl rekomenduojama juos sodinti per kelis kartus, geriausiai kas 10 dienų. Mėgsta derlingą dirvą, todėl tenka dažniau laistyti bei tręšti. Jei susidarant žiedinių kopūstų galvutėms dirva bus sausa, tokiu atveju jos susisuks mažos, neišsivystys iki galo, bus prastos kokybės.
•       Brokolis auginamas kaip ir žiedinis kopūstas, mėgsta drėgnas ir trąšias dirvas. Jų galvučių nereikia pridengti nuo saulės. Brokolių nereikia kelis kartus sodinti, bet norint gauti gausesnį pakartotiną derlių, nepamirškite jų papildomai tręšti.
•       Mėta geriausiai veši šiek tiek daliniame pavėsyje, drėgnuose, daug maistingųjų medžiagų turinčiuose dirvožemiuose, kuriuose neturi būti piktžolių. Jei yra ne per sausa, gerai auga ir saulėtoje augavietėje. Dirvožemis turi būti nuolat drėgnas, jos ypatingai greitai veši, taigi, jeigu jų nepjausite, jos labai greit užims visus laisvus plotus darže.
•       Mairūnai gerai auga šiltoje, saulėtoje vietoje, mėgsta derlingą, neutralią arba nelabai rūgščią priemolio ar priesmėlio dirvą. Jie jautrūs šalnoms, todėl į dirvožemį sodinami jau joms praėjus. Didesnis mairūnų derlius gaunamas, kai į vieną duobutę sodinama po 2-3 daigus.
•       Bazilikams vertėtų parinkti šiltą, saulėtą vietą, kurioje nebūtų stiprių vėjo gūsių. Ši prieskoninė žolelė puikiai auga derlingoje priemolio ar priesmėlio dirvoje. Bazilikai labai jautrūs šalnoms, todėl reikėtų sodinti, tik joms pasibaigus. Per visą vegetaciją reikėtų palaikyti purią, nepiktžolėtą dirvą, o sausrų metu nuolat laistyti.
•       Kalendros gerai auga lengvesnėse ir vidutinio sunkumo, puveningose, neutralios reakcijos dirvose. Mineralinėmis trąšomis dirva turi būti tręšiama kaip ir bazilikams. Sėjamos jos anksti pavasarį, yra daug atsparesnės šalčiams, nei dauguma prieskoninių žolelių.

 

Tačiau, kad ir kokiais patarimais vadovautumėtės, norėdami padidinti gaunamą derlių, nereikia pamiršti, jog niekada negausite optimalaus rezultato be kokybiškų ir patikimų sodo bei daržo įrankių, - teigia elektroninės parduotuvės direktorius D. Šilkus. Taigi, suderinę žinias ir ergonomiką, galėsite džiaugsitės puikiu derliumi, kurio užteks ne tik Jums, bet galėsite pasidalinti ir su savo kaimynais.

Sodas, daržas

07/03/2013 15:00

Pasiruošk pavasario darbams

Vis daugiau lietuvių sugrįžta į daržus bei sodus, nes užsiauginę savą vaisių ar daržovę, mes esame tikri tuo, ką dedame į burną, ko nebūtų galima pasakyti apie pirktines gėrybes. Kita svari priežastis kodėl itin naudinga darbuotis darže – ekonomiškumas. Juk užsiauginti savų produktų mums nekainuoja...
Read more

Rinkodara/Marketingas

11/12/2018 12:02

Ką svarbu apsvarstyti prieš kuriant pirmąją interneto svetainę savo verslui?

  Nežinote, kuo skiriasi tinklaraštis nuo interneto svetainės ar socialinių tinklų? Jaučiatės pasiruošęs kurti pirmąją interneto svetainę verslui, tačiau nežinote nuo ko pradėti? Turėti profesionalią, visapusiškai patogią ir išsamią internetinę svetainę yra svarbu kiekvienam...
Read more
24/11/2012 14:48

Interneto svetainės turinys - karalius

Apie tekstus interneto svetainei: Aukštos kokybės turinys sukuria pasitikėjimą arba sena gera rinkodaros taisyklė „Turinys – karalius!“   Taigi, iš pirmo žvilgsnio Jūs turite interneto svetainę su patraukiu dizainu, patogiomis funkcijomis ir pan. Tai apžiūrėjęs, Jūsų interneto tinklapio...
Read more
24/11/2012 14:43

Optimizavimas peieškos sistemoms

Kas tas optimizavimas? SEO (Search Engine Optimization) – išvertus iš anglų kalbos. Tai internetinių svetainių optimizavimas paieškos sistemoms. Didžioji dalis interneto lankytojų svetainėse apsilanko iš paieškos sistemų tokių kaip Google, Yahoo, Bing, Yandex, Mail ir kt. Dauguma jų ieškodami...
Read more
30/09/2012 10:11

Kokį marketingo planą rinktis įmonei, kad taptumėte MATOMI internete?

Parengė Evelina Tamulaitienė   Anksčiau būdavo labai paprasta verslui tapti matomu savo klientų akyse. Pasitelkiant tradicinį marketingą, nusistatant biudžeto dydį, sukuriama marketingo strategija ir sėkmingai įgyvendinamas marketingo planas. Dabar yra panašiai. Tik tradicinio...
Read more
08/06/2012 15:29

Ar tikrai nuolaidos yra nuolaidos?

Ar tikrai nuolaidos yra nuolaidos? Evelina Tamulaitienė, www.1000rinkodarosideju.lt   Nuosekliai stebint gausų nuolaidų publikavimą rinkoje ilgesnį laiką, galima pastebėti įdomių niuansų. Štai įmonių nuolaidų/lojalumo rinkodaros kompanijų sėkmės formulė ir pagrindinės...
Read more
08/06/2012 15:25

Kaip elgtis įmonei su "Facebook" draugais?

  Kaip elgtis įmonei su "Facebook" draugais? Evelina Tamulaitienė, www.1000rinkodarosideju.lt Kai atsirado socialinis tinklas „Facebook“, tai į jį suskubo ir privatūs asmenys, ir įmonės. Praėjo keli metai, draugų sąrašas užsipildė, tačiau daug kam ir liko neaišku – o ką įmonei...
Read more

Sveikata

29/10/2018 21:38

Geriausi probiotikai – naujiena Lietuvos rinkoje

Kai jūsų rankose atsiduria probiotikai ar kai juos renkatės – jūs atsižvelgiate į gerųjų bakterijų skaičių? Ar žinote, kad būtent gerosios bakterijos, t.y. gerųjų bakterijų skaičius parodo, ar probiotikai išties veiksmingi? Probiotikai „Vivomixx“ sudėtyje turi net 450 milijardų gerųjų bakterijų –...
Read more
29/10/2018 21:11

Nefrito kiaušinis padeda atstatyti intymių raumenų tonusą

Vis daugiau moterų Lietuvoje žino, jog norint atstatyti ir išlaikyti intymių raumenų tonusą reikia treniruotis. Intymioms treniruotėms naudojamas nefrito kiaušinis – iš natūralios uolienos pagamintas kiaušinio formos gaminys. Nefrito kiaušinis buvo žinomas senovės Kinijoje imperatoriaus ratui –...
Read more
13/06/2018 09:25

Rebefingas arba sąmoningas kvėpavimas, kas tai?

Pavargote nuo kasdieninių rūpesčių, esate pasimetę, niekas jūsų nedžiūgina, nežinote kaip toliau gyventi, ieškote įkvėpimo? Apsilankykite rebefingo sesijose ir įkvėpkite gyvenimo gaivos, priduokite jam naujų spalvų. Rebefingas  - tai saves atradimas iš naujo, saves pažinimas,...
Read more
10/11/2017 19:59

Seminarai „Nefrito kiaušinio praktika“

„Gydomoji Tao Meilė“ rengiami seminarai „Nefrito kiaušinio praktika“ vyksta įvairiuose Lietuvos miestuose: vyksta seminarai moterims Vilniuje, seminarai Kaune, mokymai Šiauliuose, seminarai moterims Klaipėdoje ir t.t. „Gydomoji Tao Meilė“ – tai  dao mokymai ir seminarai moterims. Dalyvės...
Read more
11/09/2017 21:29

„Gydomoji Tao Meilė“ – dao meditacija ir cigunas

„Gydomoji Tao Meilė“ – tai kinų meistro Mantak Chia (Mantekas Čija) integralinės jogos sistema. „Gydomoji Tao Meilė“ visoje Lietuvoje moko dvasinių dao praktikų: meditacija (vidinės šypsenos meditacija, šešių gydomųjų garsų meditacija, mikrokosminės orbitos meditacija), cigunas (geležinių marškinių...
Read more
21/07/2015 16:19

Pagalba – ortopedinė avalynė

Daugybė žmonių turi vienokių ar kitokių kojų problemų. Paprastai vos ne kiekvienas galėtų pasakyti, kad jam sunku išsirinkti batus. Vieni sako, kad jo koja per stora, kiti – per didelė pėda, arba koja per daug liesa. Tuomet irgi bėda – avalynė smunka ar per blauzdą kadaruoja. O jei pėda labai ilga...
Read more
03/06/2015 13:27

Infraraudonųjų spindulių šildymo naudos sveikatingumui

Šilumą žmonės nuo seno naudoja įvairioms ligoms kaip reumatas, neuralgija gydyti. Kiekvienam žinomas peršalimo, uždegiminių ir reumatinių susirgimų atveju gydomasis šilumos poveikis. Padidėjus kūno temperatūrai, mūsų kūno apsaugininkai – baltieji kraujo kūneliai, kitaip leukocitai mobilizuojasi....
Read more
03/06/2015 13:22

Teigiamas infroraudonųjų spindulių šildymo poveikis žmogaus organizmui

Nors šildymas infraraudonaisiais spinduliais Europoje šiuo metu ypač sparčiai populiarėja, vis dar sklando įvairių mitų ir dvejonių dėl šių spindulių poveikio žmogaus organizmui. Pagrindinė infraraudonųjų spindulių šildymo savybė, išskirianti jį nuo kitų šildymo būdų yra veikimo principas -...
Read more
03/06/2015 13:17

Elektrinio šildymo ekologiškumas ir ekonomiškumas

Vakaruose ir ypač Skandinavijoje elektrinis šildymas ne tik populiarėja, bet jau spėjo tapti populiariausiu šildymo būdu. Šiame straipsnyje rasite visus atsakymus „kodėl?“. Ekonomiškas elektrinis šildymas. Iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, jog elektrinio šildymo įrengimas brangus lyginant su...
Read more
12/05/2015 18:48

Žalioji arbata – atgaiva ir energija odai

Nepaprastai malonu atsigaivinti puodeliu žaliosios arbatos: šis gėrimas suteikia energijos ir naujų jėgų. O ar neužmirštate atgaivinti savo odos? Juk ją irgi nuvargina kasdienis stresas, įtampa, aplinkos tarša ir kiti nepalankūs veiksniai. Tad odai lygiai taip pat reikalinga energijos dozė, kurią...
Read more
1 | 2 | 3 >>

Grožis

18/09/2015 14:27

Kosmetika su placenta placentor vegetal

Joks kitas simbolis taip neatskleidžia moteriškumo esmės kaip kvapnus gėlės žiedas. Ne veltui senuosiuose Ajurvedos mokslo traktatuose nurodoma, kad moterims ypač palanku naudoti grožio priemones su gėlių esencijomis. Pati nuostabiausia gėlių esencija - augalinė placenta arba gyvybės...
Read more
07/09/2015 14:41

NAUJAS POŽIŪRIS Į PLAUKŲ DAŽYMĄ

Plaukų dažymas namuose – viena iš daugiausia atsakomybės bei tikslumo reikalaujančių grožio procedūrų, kurias moteris atlieka savarankiškai. Siekdama kuo geresnio rezultato ir kuo mažesnio neigiamo šalutinio poveikio, plaukų dažų pasirinkimui ji skiria daug dėmesio. Dar visai neseniai rinkoje...
Read more
09/06/2015 18:18

Akių pieštukai: plačiau apie juos

Kontūrinis akių pieštukas – beveik kiekvienos moters kosmetinėje esanti priemonė. Tačiau ar mokame taisyklingai ja naudotis? Vargu. Praktiški patarimai apie akių pieštukus, jų tipus bei naudojimo būdus. Kokių tipų būna pieštukai? Akių kontūrinių pieštukų sudėtis panaši į lūpų dažų. Juose gausu...
Read more
15/04/2015 19:59

Rūbai internetu – kaip pirkti, kad nereiktų grąžinti

Vieni žmonės gali valandų valandas praleisti prekybos centruose ir drabužių parduotuvėse, nes jiems nekelia diskomforto grūstys, eilės ir persirenginėjimai. Kartais apsipirkinėjimas ir rūbų matavimasis malšina stresą ir gerina nuotaiką. Ir tai visiškai logiška, juk pasipuošę nauju drabužiu gerai...
Read more
25/03/2015 10:43

Tinkami šampūnai nuo pleiskanų išgelbės Jūsų grožį

„Sutinka pagal išvaizdą“, – mums aktualaus posakio pradžia. Net 90 proc. mūsų grožio priklauso nuo plaukų. Plaukai bus gražūs ir sveiki tada, kai bus sveika ir graži galvos oda. Todėl labai svarbu pažinti priešą ir išsirinkti tinkamą šampūną nuo pleiskanų. Išsamus straipsnis apie įkyrias...
Read more
13/03/2015 15:35

Valymo technikos, gražinančios spindesį Jūsų sidabriniams papuošalams

Turbūt ne vienai iš mūsų gražūs ir spindintys sidabriniai moteriški papuošalai pajuoduoja, tampa nebepatrauklūs ir nebetokie išvaizdūs. Tačiau, ne visada ryžtamės juos valyti pačios, kadangi šis metalas yra subtilus ir pažeidžiamas. Vis dėlto, mes (www.knick-knack.lt) pateiksime jums kelis būdus ir...
Read more
12/03/2015 20:58

Amžina problema – spuogai

Atėjęs pavasaris ragina ne tik keisti spintos garderobą, bet ir pasirūpinti savo odos išvaizda. Nuvargusi, papilkėjusi oda, užsikimšusios poros ir veidą „puošiantys“ spuogeliai – tikrai ne tai, ką kiekviena moteriškos lyties atstovė norėtų matyti veidrodyje.   Amžius – ne riba Aknė – ne tik...
Read more
19/12/2014 00:25

2015 metų Pronovias vestuvinės proginės suknelės

Pronovias Atelier kolekcijos pristatymo  ir 50-mečio jubiliejaus šventės įspūdžiai Šiemet Pronovias švenčia 50-ąjį jubiliejų, ir ši proga pažymėta įspūdingu renginiu, kuriame mums taip pat teko sudalyvauti. Ispanų mados namai pristatė dvi naujas kolekcijas: Atelier Pronovias ir Pronovias...
Read more
19/12/2014 00:19

IKRINĖS KOSMETIKOS PRIVALUMAI

PATENTUOTOS IKRŲ PERDIRBIMO TECHNOLOGIJOS   Kosmetikos kompanija MIRRA - vienintelė gamintoja, naudojanti ne paprastą ikrų skysčio ištrauką, o susmulkintus ikrus su visais apvalkalėliais. Didžioji dalis ikrų apvalkalėliuose esančių baltymų yra kolegenas, kuris žymiai padidina kosmetikos...
Read more
19/12/2014 00:17

Priemonės MIRRA su raudonaisiais ir juodaisiais ikrais

Pilnavertė odos  priežiūra, veiksmingas senatvinių pakitimų koregavimas – tai svarbiausi  šiuolaikinės kosmetologijos uždaviniai. Esama daug jauninamosios priežiūros  programų, tačiau programos, kuriuose naudojama kosmetika su ikrais, visada  pasižymi didesne paklausa. Tai...
Read more
1 | 2 >>